eposta yazdır zoom+ zoom-

Avrupa devinden kritik uyarı! Dünya yol ayrımında!

Avrupa devinden kritik uyarı! Dünya yol ayrımında!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da açıklamalarda bulundu. Macron, "Dünya yol ayrımında, Avrupa’ya yeni bir ivme kazandırmak için karar vermezsek ne olacak? Büyük ülkeler ve şirketler bizim yerimize karar verecek" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-08-2018 13:18 - Güncelleme: 29-08-2018 13:18

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa’ya yeni bir ivme kazandırmak için karar verilmesi gerektiğini belirterek, aksi takdirde bunu "büyük ülkeler ve şirketlerin" yapacağını söyledi.

Macron, resmi ziyaret için geldiği Kopenhag'da Danimarka Başbakanı Lars Lökke Rasmussen'i kabul etti. Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Rasmussen, Danimarka ve Fransa’nın gündeminin Avrupa’nın geleceği olduğunu kaydetti.

Rasmussen, NATO üyesi ülkelerin, birliğe daha fazla katkıda bulunması gerektiğini belirterek, “Kendi güvenliğimizi sağlamak için daha fazla sorumluluk almamız gerek.” dedi. Macron ise Danimarka’nın daha fazla birliğe dahil olmasının Fransa için olumlu olacağını bildirdi.

BUNU HEP BİRLİKTE YAPMALIYIZ: Daha sonra Kraliyet Kütüphanesi’ne geçen Macron ve Rasmussen burada öğrencilerin sorularını yanıtladı. Rasmussen, Avrupa Birliği (AB) projesine ilişkin bir soru üzerine, "Avrupa’nın değerleri devam edecekse bunu hep birlikte yapmalıyız." diye konuştu.

DÜNYA YOL AYRIMINDA: Macron da birçok tehdidin olduğuna işaret ederek, “Dünya yol ayrımında. Avrupa’ya yeni bir ivme kazandırmak için karar vermezsek ne olacak? Büyük ülkeler ve şirketler bizim yerimize karar verecek.” ifadesini kullandı. Kraliçe 2. Margrethe tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katılan Macron, burada yaptığı konuşmada, Danimarka ve Fransa’nın birbirine çok yakın ülkeler olduğuna dikkati çekti.

Trump: Seçimleri kaybedersek ülkede şiddet başlar

Donald Trump gizli bilgiler var deyip Twitter'dan saldırdı!

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Avrupa devinden kritik uyarı! Dünya yol ayrımında! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Can 29 Ağustos 2018 14:16 Misafir 13:36,kendi ülkene yani ABD’ye dön ve orda yorumlarda bulun..yoksa ip adresinden kolluk kuvvetlerimiz yerini bulur,sen de hapsi boylarsın

    CEVAP YAZ 0 35

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro