YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2016 00:10 - Güncelleme: 28 Kasım 2016 00:20

Avrupa akil, biz divaneyiz!..

Çok değerli şansölye Merkel: "Türkiye geri kabul anlaşmasına uymalı" demiş. "Yahu, güler misin? Ağlar mısın?" dedikleri durum bu olsa gerek. Suriyeli mülteci meselesini çok iyi yönetemesek bile, bize gelen herkese kucak açtığımız tartışılmaz bir gerçek. Öyle ki Avrupa, yıllardır bizim üzerimizde olan yükün yarısını dahi üstlenmiş değil. Bir ülkeden bahsetmiyorum. Kastım bütün Avrupa!..

Ancak gelin görün ki, hala gerekeni yapmayan biziz! Demek ki durum her yerde aynı. Gerçek suçlular, aynı zamanda -kendilerince- güçlü olmayı başarabiliyor. Yüzsüzlük bu olsa gerek.

***

Biraz daha sakin ne olur...

Edirne’nin Enez Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Bostancı, şehrin düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle düzenlenen törende kendisine söz verilmediği için alanı terk eden CHP Edirne milletvekili Erdin Bircan’a sosyal paylaşım sitesindeki hesabından oldukça sert bir tepki göstermiş. Tepki göstermesinde bir sıkıntı yok ama üslup kabul edilebilir değil. Ne olursunuz biraz olsun siyasi nezakete uygun davranalım. Bostancı'nın paylaşımını ben yazayım, kararı siz verin. Buyurun...

"Enez’de bir gün dahi yaşamamış beyni boş ukala, yalan dolanla bir yerlere gelen Enezli olamaz. Bu adama bu elbise bol gelmiş. Bulunduğu sıfatı taşıyamıyor"

E oldu mu şimdi başkan?

***

Terbiyesizliğe göz yumamayız...

Zuhal Topal'ın sunduğu evlendirme programında taliplerini arayan birinin, Atatürk'e karşı saygısızlık hatta terbiyesizlik ettiği videoyu hafta içi izlemiş bulundum. (Küçük not: Bu terbiyesizliği evlendirme programında değil, sanırım evinde çektiği videoda yapmış.)

Bu adı geçen kişi -adını ağzıma almaktan hicap duyarım- bu saygısızlığının bedelini kanal ve program nazarında ödeyecek mi? Konuşmayı yaptığı an itibariyle programdan atılmış olması gerekir. Gerçi Star Tv yetkilileri bunu yapacaklarını açıkladılar. Bu akşam programa bir şekilde bakacağım. Bakalım yapılan terbiyesizlik, layığını bulacak mı? Hemen bir tahminde bulunayım: Ne Star Tv yöneticileri, ne program sunucusu Zuhal Topal, ne de programın yapımcısının bu terbiyesizliğe göz yumacağını düşünmüyorum.

Sağlıcakla kalın...




PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Avrupa akil, biz divaneyiz!.. yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • mezarlık siyasetçileri. 28 Kasım 2016 17:51 ya çoşkun cuğum siyasetçinin biri diğerine laf etmiş bunu yazıyorsun değer mi yazmanın hiç mantığı var mı bunlar mezarlık siyasetçisi iyice ayağa düşmüş kişiler yazacaksan liderlerini yaz alttaki siyasetçiler ipe sapa gelmez bir dediğini yarın başka der değmez be kardeşim.

    CEVAP YAZ 0 7
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro