YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2016 00:51 - Güncelleme: 25 Temmuz 2016 00:53

Atılan doğru adımlar ve atılması gerekenler...

Bir haftadan uzun süredir, darbe girişimi üzerine konuşuyoruz. Ancak bu kadar çok konuşulmasına ve yazılmasına rağmen henüz her şey söylenmiş değil. Bu yazımda şu zamana kadar atılan doğru adımları ve ileriye dönük yapılması gerekenleri yazacağım.

Bundan önceki 2 yazımda da benzer konulara değindim. Değindiğim en önemli konu ise ortadaki sevgisizliğin ortadan kaldırılması ve birlik beraberliğin beslenmesi üzerineydi. 'Vatanına ve milletine bağlı vatandaşlarımız arasında yapılabilecek her türlü ayrımcılığın karşısında durulmalıdır' dedim ve yineliyorum. Bu cümleyi sık sık kullanıyorum. Çünkü tam olarak ihtiyacımız olan bu.

Şimdi tekrardan çıkıyor ve şu ana kadar atılmış doğru adımları sıralıyorum. İktidar partisi ve muhalefet partilerinin liderleri arasındaki pozitif temaslar, tüm partilerin tabanlarını birbirine yaklaştırmak adına oldukça önemli. Tabi ki, her şey güllük gülistanlık demiyorum ama çok az dahi olsa buzların erimeye başladığını görmek güzel . Küçük ama önemli bir adım. CHP demokrasiye sahip çıkmak adına miting düzenledi. Bu mitinge halk, çok ciddi bir katılım gösterdi. AKP'den de önemli isimler o mitinge katıldılar. Dediğim gibi bunlar güzel adımlar. Başka güzel bir haber daha vereyim. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet liderleri, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile görüşecek. Bu görüşmenin kendisi bile olumlu bir adımken, görüşmeden sonra yapılacak güzel açıklamalar her şeyi daha pozitif bir yere getirebilir. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu adımları atmış olması çok daha önemlidir. Çünkü, Cumhurbaşkanlığı makamı partiler üstüdür.

Peki gelelim yapılması gerekenlere... Bundan sonrası için atılması gereken en önemli adım uzun vadeli olandır. Peki nedir o uzun vadeli adım? Açık açık söylemek isterim: Bundan sonra devlette ya da özelde görevlendirilecek kişiler seçilirken, liyakat ve verilen görevi yerine getirme konusundaki başarı durumunun dışında hiçbir kriter göz önüne alınmamalıdır. Yani falancılar, filancılar gibi bir gruplama menfi ya da müspet anlamda asla olmamalıdır. Böyle olursa FETÖ gider, başkası gelir. Bir belayı savuşturmuşken, bundan yıllar sonra bir başkası çıkmasın ne olur.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin kurulması adına emeği geçen tüm büyüklerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum. Onların bu güzel mirasına sahip çıkmak durumundayız. Lozan Antlaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok önemli konulara değinmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum.

Nihayetinde, Atatürk'ün gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemekten başka yapacağımız bir şey yok. Doğrusu ve yapılması gereken budur.

Sağlıcakla kalın...
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Atılan doğru adımlar ve atılması gerekenler... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 25 Temmuz 2016 22:16 Her şartta doğruları söylemek gerekir...

    CEVAP YAZ 0 1
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro