YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2013 00:00 - Güncelleme: 22 Ekim 2015 08:20

Atatürk Hayatta Olsaydı...

Atatürk hayatta olsaydı Cumhuriyet’in kazanımları için şöyle yapardı, böyle yapardı, buna asla izin vermezdi gibi binlerce cümle kuruluyor. Oysa sarfedilen çoğu söylem aslında Mustafa Kemal Paşa’nın şahsi kanaatini yansıtmıyor. Kendisini Atatürk’ün sözcüsü sanan, aklına her gelenin Atatürk’ün düşüncesi olduğunu savunuyor. Hatta bu durum bazı dernekler ve partiler tarafından gelenekselleştirildi.

O kadar çok alışıldı ki Mustafa Kemal’in adına konuşulmaya , kim neyi yaptırmak istiyorsa ‘Atatürk bu işin böyle olmasını’ isterdi diyerek o işi kendi çıkarları doğrultusunda yaptırabilir hale geldi. Oysa bu çıkarcı güruh, Nutuk’u bile okumamışlar topluluğu.

Atatürkçülük adına kamusal alandan muhazafakar kesimi çıkarabilmek için üniversitelere ve kamu kurumlarına başı örtülü girmeyi yasaklayanlar,

Dindar kesimin mevki sahibi olmasını engellemek amacı ile meslek liselerinin önüne katsayı problemi koyup, doktor, mühendis, öğretmen olmasını engelleyenler,

İktidarları devirip, iktidara sempati duyanları dahi fişleyenler,

Fişledikleri kesimin yerine her türlü kadrolaşmada bulunanlar,

Darbe sonrasında işkenceyi sokaktaki adama kadar yaygınlaştıranlar,

Bugün yine yaptıklarının gerekçesi olarak Atatürk’ü gösterip, Silivri’ye Atatürk’ün mirasına sahip çıkma adına yürüdüler.

Bin yıl sürecek denen postmodern darbenin devamını getirmek adına çeteleşenlerin duruşması görülürken, mahkemeyi basmak isteyenlerin elinde taş ve Türk Bayrakları vardı yine. Atatürk’ün kemikleri sızlıyor diye sızlanıyorlardı üstelik.

İşledikleri her günaha, hiç utanmadan Atatürk’ü ortak etmeye çalışıyorlar. Darbeyi bile Atatürk İlke ve Inklapları için yapmışlardı.

“Darbe teşebbüsü yoktur, darbeyi yapan Kenan Evren. Git onu yargıla “ dediler ama referandumda hayır oyu kullanmışlardı.

Sosyal medyada ve seslerini duyurabildikleri her yerde “Mahkeme Kararlarını Tanımıyoruz” dediler. Peki neden? Çünkü içeridekilerin masum olduklarını düşünüyorlar.

Danıştay saldırısının da yer altından çıkan onca mühimmatın da herhangi bir önemi yok.

28 Şubat’ın herhangi bir faili olması gibi bir ihtimal olamaz onlara göre.

Çıkan belgeler kağıt parçasından ibaret.

Darbe günlükleri kişisel fikir sadece.

Statlara insanların doldurulması, camilerin bombalanması mizah konusu.

Sadece muhafazakarları temsil ettiği için partisi kapatılan ve iktidarı elinden alınan yönetim, 28 Şubat’ta mazi olarak kaldı. Benzer ideolojiye sahip bugünkü hükümete karşı hiç bir teşebbüste bulunulmayacağına eminler.

Bizden de tüm bunlara inanmamızı bekliyorlar.

Yer miyiz?

Bu sefer ne yeriz, ne de yedirtiriz...

Adalet topallaya topallaya gelse de biz onu, gelene kadar bekleyeceğiz. 

http://www.twitter.com/umitsamimi
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Atatürk Hayatta Olsaydı... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro