eposta yazdır zoom+ zoom-

Atatürk Havalimanı'ndaki yoğunluk kritik anlara neden oldu!

Atatürk Havalimanı'ndaki yoğunluk kritik anlara neden oldu!

İstanbul Atatürk Havalimanı'nında hava seyrüsefer sistemlerinin kontrolü için yapılan kalibrasyon uçuşu nedeniyle iniş yapacak olan uçaklarda yoğunluk meydana geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-09-2017 20:50 - Güncelleme: 12-09-2017 20:50

İstanbul Atatürk Havalimanı'nında Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) ait uçakla yapılan kalibrasyon (flight check) çalışmaları nedeniyle uçakların iniş ve kalkışlarında gecikmeler yaşandı.

Uçaklar belli süre havada tur atmak zorunda kalırken Atatürk Havalimanı'na iniş yapması gereken 5 uçak yakıt kritiğine girince çevre meydanlara yönlendirildi. Kalkış yapacak olan uçaklar ise kuyruk oluşturdu.

Bazı uçaklar yakıt kritiğine girince başka meydanlara yönlendirildi. Yerde de kalkış için bekleyen uçaklardan da yakıt kritiğine girenler oldu. Uçaklarda gecikmeler meydana gelirken bir pilot ise, "10 dakika içinde inmemiz geremiyor yakıtımız yetmeyecek" diye anonsta bulunması dikkat çekti.

Test çalışmalarının ve kontrollerin sona ermesinin ardından seferler normale döndü.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Atatürk Havalimanı'ndaki yoğunluk kritik anlara neden oldu! haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 12 Eylül 2017 22:00 Havaalanı İşletmeciliği Saray Talimatı ile AKP'li İmam Hatiplilerin eline verildi!... KHK Yayınlandı..

    CEVAP YAZ 3 11

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro