eposta yazdır zoom+ zoom-

Asgari ücret 2018 ne kadar olacak TİSK'ten yeni zam önerisi

Asgari ücret 2018 ne kadar olacak TİSK'ten yeni zam önerisi

Asgari ücret 2018 ne kadar olacak asgari ücret yeni maaşlar belli oldu mu? 2018'e sayılı günler kala asgari ücret maaşları merak ediliyor. TİSK'ten asgari ücret 2018 ile ilgili öneri geldi. Asgari ücret 2018 güncel bilgiler internethaber'de.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-11-2017 09:32 - Güncelleme: 23-11-2017 09:32

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret 2018'in belli olmasına sayılı günler kaldı. Enflasyon baz alınarak hesaplanan asgari ücretle ilgili bu yıl TİSK'ten yeni öneri geldi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen, seçim dönemlerinde asgari ücretin siyasi polemikler üzerinden gündeme gelmesinin doğru olmadığını savundu. 2016 yılındaki yüzde 30’luk asgari ücret artışının etkilerinin işletme dengeleri üzerindeki etkisinin halen devam ettiğini ve asgari ücretin son iki yılda toplamda yüzde 48 arttığını hatırlatan Kudret Önen, asgari ücret seviyesinin ülkemizin rekabet gücü açısından da değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Asgari ücret hesaplanması bir komisyon kuruluyor. Türk İş'in ve TİSK'in bir araya geldiği komisyonda yeni maaşlar belirleniyor.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen; “Dünyada ve bölgemizde yaşanan bu çalkantılı dönemde temel hedefimiz küresel ekonomideki olumsuz gelişmelerin Ülkemize etkilerinin önüne geçecek zemini hazırlamaktır. Hükümetimizce bugüne kadar verilen kapsamlı istihdam teşvikleri bu hedefimize güçlü bir temel oluşturmuş ve mevcut istihdamın korunmasının can suyu olmuştur. Ülke gerçekleri ve çevremizdeki jeopolitik çalkantılara rağmen Ülkemizin büyümesi için işveren-işçi olarak uzlaşmacı bir süreci yakalamış bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılacak 2018 yılı asgari ücret tespit çalışmalarında enflasyon tek belirleyici olmamalı, işsizlik oranları, verimlilik artışı, küresel, ekonomik ve siyasi gelişmeler, ekonomik riskler, rekabet gücü gibi belirleyici diğer değişkenler de dikkate alınmalıdır” diye konuştu.

HEP BİRLİKTE GELECEĞE ODAKLANMALIYIZ

Ekonominin dinamiklerine ilişkin objektif ve sorumlu tutumu sürdürme ilkesi ile hareket ettiklerini belirten Önen, asgari ücretin siyasetin konusu yapılmaması gerektiğine inandıklarını söyledi. Hükümet-işveren-işçi ilişkisindeki uyumun, çalışma barışının, ekonomik gelişmelerdeki belirleyici etmenlerin başında olduğunu vurgulayan Önen “Ülkemizin rekabet gücünü zedeleyebilecek etkenlerin yerine, hep birlikte geleceğe odaklanmalıyız” dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Asgari ücret 2018 ne kadar olacak TİSK'ten yeni zam önerisi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro