eposta yazdır zoom+ zoom-

ASELSAN; Google, Apple ve Microsoft'u geride bıraktı!

ASELSAN; Google, Apple ve Microsoft'u geride bıraktı!

ASELSAN, 'Universum 2018 Türkiye’nin Öğrenci ve Çalışan Y Kuşağı İçin En Çekici İş verenler Araştırması' sonuçlarına göre; Google, Apple ve Microsoft'u geride bırakarak, ilk sırada yer aldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 05-09-2018 12:57 - Güncelleme: 05-09-2018 12:57

ASELSAN, 1 yıl önce yapılan araştırmada da 'Mühendislik/IT' alanında 'en çok beğenilen şirket' olmuştu. Universum tarafından 61 ülkede 1,8 milyon genç ile yapılan 'En Çekici İş veren Araştırmaları'nın Türkiye ayağı, 6. yılında, 46 üniversiteden 41 bin 117 öğrenci ve ortalama 3 yıldır iş hayatında olan 13 bin 116 genç profesyonelden edinilen bilgilerle hazırlandı. Araştırma, Harvard Business Review Türkiye Dergisi'nin eylül sayısında yayımlandı.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, araştırmaya ilişkin

"Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen şirketi olmak gurur verici ama aynı zamanda bu onurun getirdiği bir sorumluluk var. Sadece Türkiye’nin en parlak gençlerini ASELSAN’a çekmek değil, aynı zamanda onların aşkla sorumlulukla çalışacağı bir iklim yaratmak, sorumluluk hissettirmek ve her ASELSAN çalışanının, bu kültürün önemli bir mimarı olduğunun farkında olmasını sağlamak önceliklerimiz arasındadır. ASELSAN’da olmaktan gurur ve mutluluk duyan çalışanlarımız en güvenilir marka elçilerimizdir. İnsanı kaynak olarak görmekten ziyade bir kıymet olarak görüyor ve tüm çalışanlarımıza kıymetli oldukları duygusunu yerleştirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

ASELSAN kimin? Şirket hisselerin en büyük sahibi kim?
ASELSAN , Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kuruldu. ASELSAN hisselerinin yüzde %84,58'i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TSKGV) ait. Anonim bir şirket olan ASELSAN hisselerinin yüzde %15,3'lük kısmı ise Borsa İstanbul'da (BİST) işlem görmektedir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ASELSAN; Google, Apple ve Microsoft'u geride bıraktı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • beyler beyi 05 Eylül 2018 13:34 burayada siyaseti bulaştırmışlar, başarılı ve puanı yüksek öğrencilere tanınmayan staj hakkı malesef torpili yüksek puanı düşük öğrecilere öncelik verilmiş ve tercih edilmiştir.

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro