Arınç ile Gökçek polemiğine Ahmet Hakan'da dahil oldu

Ahmet Hakan, Melih Gökçek ve Bülent Arınç'ın aralarındaki devam eden polemiğe dahil oldu.

Arınç ile Gökçek polemiğine Ahmet Hakan'da dahil oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Gezi olaylarından sonra Bülent Arınç’ı başbakan yapacaklardı. Bundan yüzde yüz eminim” diye açıklama yaptı. Polemiği başlatan bu sözler ise tartışılmaya devam ediliyor. Melih Gökçek, “İlk defa söylüyorum bunu, yarın da manşet olacak her yerde” diyerek konuşan Gökçek, “Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde FETÖ’cü milletvekilleri hazırdı ve bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırma operasyonu” ifadelerini kullanmıştı.

Arınç ile Gökçek polemiğine Ahmet Hakan'da dahil oldu

Melih Gökçek'in sözlerine Bülent Arınç önce sosyal medya hesabından sert bir dille cevap verdi. Sonra da canlı yayında hakkındaki iddiaları yalanladı. Arınç, açıklamasında, 'Melih Gökçek, uzun bir aradan sonra ahlak dışı bir yalana ve iftiraya başvurdu.Belli ki bir sıkıntısı var ve hedef şaşırtmak istiyor' dedi. Sosyal medyadan verdiği cevapta bir hint atasözünde denir ki diyen Arınç, 'EĞER BİRİLERİ OTURDUĞU KOLTUKTAN KALKMAKTA SIKINTI YAŞIYORSA KESİNLİKLE ALTINI KİRLETMİŞTİR" ifadelerini kullanmıştı.

Arınç ile Gökçek polemiğine Ahmet Hakan'da dahil oldu

İki ismin arasında devam eden polemikte ismi geçen Hüseyin Gülerce'de Melih Gökçek'in sözlerini doğrular ifadeler kullandı. Hüseyin Gülerce, FETÖ'cü Harun Tokak'ın kendisine “Yeni bir hükümet kurulacak, Başbakan da Bülent Arınç olacak. Kabine listesi de zaten hazır...150 milletvekili şimdiden destek verdi” dediğini iddia etti. Gülerce'nin o isimleri açıklayıp açıklamayacağı merak konusu oldu.

Arınç ile Gökçek polemiğine Ahmet Hakan'da dahil oldu

Bülent Arınç ve Melih Gökçek'in karşılıklı tartışmalarına Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan da dahil oldu. Ahmet Hakan, yazısında Gökçek ile Arınç arasındaki 7 farkı esprili bir dille yazdı. İşte o yazı...

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro