eposta yazdır zoom+ zoom-

Arif Sağ'dan ajanlık itirafı

Arif Sağ'dan ajanlık itirafı

Eski SHP milletvekili ve sanatçı Arif Sağ'ın, Alevi çalıştaylarına CHP adına ajanlık yapmak için katıldığı ortaya çıktı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-09-2010 10:43 - Güncelleme: 21-10-2015 15:24

Hükümetin öncülüğünde yapılan Alevi Çalıştayı'na katıldığı için bazı kesimlerin eleştiri oklarına hedef olan , neden katıldığını açıkladı.  

Eski SHP milletvekili ve sanatçı Arif Sağ, Cumhuriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Alevi çalıştaylarına eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bilgisi dâhilinde 'neler olup bittiğini kontrol etmek amacıyla' katıldığını söyledi.

Alevi çalıştayına katıldığı için tepkilerle karşılaştığını dile getiren Sağ, "Bunu kamuoyuna ilk kez açıklıyorum; bu çalıştayların son ikisine eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bilgisi dahilinde neler olup bittiğini kontrol etmek amacıyla katıldım. Bireysel hiçbir harekette bulunmadım." şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU YANLIZ BIRAKILDI

Referandum sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Sağ, alınan 'hayır' oylarının Kemal Kılıçdaroğlu'nun bireysel başarısı olduğunu savundu. Arif Sağ, "Başarısızlık varsa bu partinin başarısızlığıdır. Kılıçdaroğlu yalnız bırakıldı." dedi.

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve Kılıçdaroğlu üzerinden Alevilerin hedef alındığını kaydeden Sağ, "Alevi camiasından ve CHP'den bu konuda bir ses çıkmadı. Başbakan kamuda ve yargıda kaç kişinin olduğunu ve kaçının Alevi kökenli olduğunu bize de söylesin bilelim. Alevi olursa ne oluyor, Sünni olursa ne oluyor." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
Arif Sağ
ARİF SAĞ KİMDİR?

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Arif Sağ, akciğer kanseri hastalığı ile boğuşuyor. Peki kimdir Arif Sağ aslen nerelidir? Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ, çocukları Aslı ve Tolga Sağ ile torunları hakkında merak edilenler. ARİF SAĞ NERELİ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro