eposta yazdır zoom+ zoom-

Arif Sağ nereli eşi kim son durum ne açıklamaya bakın

Arif Sağ nereli eşi kim son durum ne açıklamaya bakın

Arif Sağ kimdir aslen nereli kaç yaşında? Kanser hastalığına yakalanan ve uzun süredir mücadele eden Arif Sağ öldü mü son durumu ne? Arif Sağ'ın özel hayatı ve biyografisi internethaber'de.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-12-2017 10:12 - Güncelleme: 06-12-2017 10:12

TÜRKİYE'nin en çok dinlenen sanatçılarının başında gelen Arif Sağ uzun süredir kanser hastalığıyla mücadele ediyordu. Öldü haberlerinin çıkması üzerine Arif Sağ'ın hayatı merak edilmeye başlandı. Gelin hep birlikte Arif Sağ'a yakından bakalım.

1945 yılında Erzurum’un Aşkale ilçesi Dağlı Köyü’nde dünyaya geldi.
3-4 yaşlarından itibaren kendisini babasının değirmeninde buldu. Müzikle ilk tanışması da orada oldu. 5 yaşında kavalla, 6 yaşında ise gramofon ve plakla tanıştı. Bağlamayla 7 yaşında iken Erzincan’da Kumaş Dede‘nin dükkanında tanıştı. Bu dükkan Davut Sulari, Aşık Daimi, Ali Ekber Çiçek, Aşık Beyhani, Kemter Yusuf gibi nice ustaların yetişmesinde öncü olmuştu. 14 yaşına kadar aşıklık geleneğini öğrenip deyişler söylemeye başlayan sanatçı, sonraki yıllarda İstanbul’a geldi ve Aksaray Musiki Cemiyeti‘nde Nida Tüfekçi‘nin öğrencisi oldu.

SAZI AVRUPA'YA TANITTI  5 Mayıs 1996’da Almanya Cumhurbaşkanı Sayın Roman Herzog‘un desteği ile Köln Flarmoni Orkestrası ile Köln Flarmoni Salonu‘nda verdiği konserle Anadolu müziğinin batıya tanıtılmasına ciddi katkıları oldu. 1996 yılında Köln Senfoni Orkestrası eşliğinde Erdal Erzincan ve Erol Parlak‘la birlikte Köln’de verdiği konser büyük ilgi gördü ve yine aynı yıl Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen özel ödülü aldı. Arif Sağ, sazında günlük yaşamın ekmek-su gibi doğal bir parçası sayılan Anadolu Aleviliği’nin “aşık-ozan” geleneği ortamında yaşayarak yetişti. Son olarak 21. 01. 2000 – 05. 02. 2000 tarihleri arasında, İspanya’nın ünlü Flamenko gitaristi Toma Tito ile Avrupa’nın 12 ayrı şehrinde konserler vererek bağlamanın yurt dışında tanınmasını ve hak ettiği övgüyü almasını sağladı.

AKCİĞER KANSERİNE YAKALANDI Akciğer kanserine yakalanan Arif Sağ'ın öldü haberleri gündeme bomba gibi düştü. Arif Sağ ise Twitter'dan fotoğraf paylaşarak Küba'ya gittiğini duyurdu. 

Arif Sağ geçtiğimiz yıl eşi Yıldız Sağ'ı kaybetmişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Arif Sağ nereli eşi kim son durum ne açıklamaya bakın haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Arif Sağ
ARİF SAĞ KİMDİR?

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Arif Sağ, akciğer kanseri hastalığı ile boğuşuyor. Peki kimdir Arif Sağ aslen nerelidir? Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ, çocukları Aslı ve Tolga Sağ ile torunları hakkında merak edilenler. ARİF SAĞ NERELİ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro