eposta yazdır zoom+ zoom-

Arapçayı anadili gibi konuşturan ilk ve tek Türk okulu 'Rawdah' ilkokul eğitimine başlıyor

Arapçayı anadili gibi konuşturan ilk ve tek Türk okulu 'Rawdah' ilkokul eğitimine başlıyor

5 yıllık anaokulu deneyiminden sonra 2018-2019 eğitim-öğretim yılında geliştirilmiş ve genişletilmiş müfredatıyla Arapça eğitimini daha ileri düzeye taşıyan Rawdah Okulları, ilkokul eğitimine başlıyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-08-2018 16:04 - Güncelleme: 15-08-2018 16:12

Türkiye’de Arapçayı anadili gibi konuşturan ilk ve tek Türk okulu olan Rawdah Okulları, 5 yıllık anaokulu deneyiminden sonra 2018-2019 eğitim-öğretim yılında geliştirilmiş ve genişletilmiş müfredatıyla Arapça eğitimini daha ileri düzeye taşıdı ve ilkokul eğitimine başladı. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanında, geliştirdiği dil müfredatını EDN sistemiyle öğrencileriyle buluşturdu. Arapça eğitiminde yakaladığı bu başarıyı İngilizce eğitiminde de gösteren Rawdah okulları, ilkokul müfredatına seçmeli olarak Çince ve Rusça derslerini de ekleyerek bir ilke daha imza attı.

“Neden Arapça?” sorusuna : “Mensubu olduğumuz dinin temel ve kutsal kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’i, hadis ve tefsir çalışmalarını orijinal dilinden okuyan ve anlayan bireyler, inançlarını yaşama noktasında dış etkenlere muhtaç kalmayıp, kendisi için Rabbi tarafından belirlenen sırat-ı mustakim üzere hayatlarını idame eder. Bizler dinini anlayan, kültürünü sahiplenen, farklı kültürleri tanıyan ve saygı duyan, bilinçli, karakterli, entelektüel, farkındalığı yüksek, iyi insanlar yetiştirmeyi hedeflerken bu hedefin temeline dil eğitimini yerleştirdik.” şeklinde açıklama getiren Rawdah Okulları, yalnız Arapçayla kalmayıp, İngilizce eğitimini de anadil düzeyinde öğrettiklerini ve ilkokul 2. sınıftan itibaren seçmeli olarak Rusça ve Çince dillerini de müfredatlarına dâhil ettiklerini belirttiler.

Özel tasarlanan 15 kişilik sınıflar, öğretmenin öğrenciyle birebir ilgilenmesine ve öğrencinin ihtiyacına göre, öğrenci merkezli eğitim vermesine imkân sağlıyor. Niceliği değil niteliği önemsediklerini sıkça vurgulayan Rawdah Okulları, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımlarını anaokulu ve ilkokul 1. ve 2. Sınıf ile sınırlandırıyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Arapçayı anadili gibi konuşturan ilk ve tek Türk okulu 'Rawdah' ilkokul eğitimine başlıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 15 Ağustos 2018 23:00 turk alfabesinde w yok. adi turk degilki ne turk okulu diyosunuz

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro