eposta yazdır zoom+ zoom-

Ara öğünlerde yenilmesi gereken yiyecekler

Ara öğünlerde yenilmesi gereken yiyecekler

Sağlıklı yiyecek seçimleri yapmakta zorlanan insanların ara öğünlerde ne yemesi gerektiğini Diyetisyen İdil Ediboğlu anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-11-2018 03:00 - Güncelleme: 09-11-2018 03:00

"İnsanlar uzun süre açlık sonrası porsiyon kontrolü yapmakta ve sağlıklı yemek seçimleri yapmakta zorlanırlar. Bu yüzden her öğüne dengeli, ortalama bir açlık ile başlanmalı ki yememiz gerekenden fazla yemeyelim."

Ara öğün olarak ne yiyebiliriz?
En önemlisi kan şekerimizi dengede tutacak bir şey olması. Şeker içeriği yüksek besinler kan şekerimizi hızlıca yükselteceği için ilk etapta iyi hissettirebilir ama kısa bir süre sonra tekrar hiçbir şey yememiş gibi acıkırız. Bu da hiç amacımıza yönelik bir hareket olmaz tabi ki. Bu yüzden beyaz undan yapılmış, şeker eklentili gıdalar asla uygun değildir. İdeal olarak protein içerikli minik porsiyonda bir besin mutlaka olmalı. (süt, yoğurt, kefir, peynir, badem, ceviz gibi) Bunun yanında da meyvemiz ya da sağlıklı tahıllardan yapılmış bir krakerimiz vs. olabilir. Diğer öğünlerde yediklerimize göre dengeli şekilde planlanabilir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ara öğünlerde yenilmesi gereken yiyecekler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro