eposta yazdır zoom+ zoom-

AP'den skandal Türkiye'yi askıya alalım çağrısı!

AP'den skandal Türkiye'yi askıya alalım çağrısı!

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Kati Piri'nin Türkiye ile ilgili hazırladığı taslak raporda yine skandal ifadeler yer aldı. Taslak rapor, aralık ve ocak aylarında Avrupa Parlamentosu dişişleri komisyonunda onaylandıktan sonra şubat ayında genel kurulda oylamaya sunulacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2018 20:17 - Güncelleme: 15-11-2018 00:39

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Kati Piri'nin Türkiye taslak raporu açıklandı. Raporda, Türkiye ile AB arasındaki katılım müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısı yapılıyor.

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Kati Piri'nin hazırladığı raporda çağrıya gerekçe olarak, Türkiye'deki "son anayasa değişikliği, başkanlık sistemi ve demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü alanlarındaki gerileme" gösterildi.

Avrupa Parlamentosu geçen yıl kabul ettiği Türkiye raporunda, anayasal değişikliklerin mevcut haliyle yürürlüğe girmesi halinde müzakerelerin askıya alınması yönünde çağrıda bulunacağı uyarısı yapmıştı.

Avrupa Parlamentosu ilk defa Türkiye ile katılım müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulunuyor. Aynı zamanda ilk defa bir AB organı bir aday ülkeyle müzakerelerin askıya alınmasını istiyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AP'den skandal Türkiye'yi askıya alalım çağrısı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Misafir 15 Kasım 2018 19:53 Avrupalılar türkleri sevmiyor bence yoksa başka türlü bunun izahı olamaz. türkleri sevmedikleri için ab üyesi yapmak istemiyorlar.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro