eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara'dan flaş IŞİD mesajı

Ankara'dan flaş IŞİD mesajı

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen Ankara'da. Gündem ise Musul'daki rehine krizi ve Irak'ta yaşanan IŞİD terörü

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-06-2014 11:06 - Güncelleme: 17-10-2015 04:08

IRAK’ta IŞİD krizinin yaşandığı bir dönemde Ankara’ya gelen NATO Genel Sekreteri , Musul’da Türklerin alıkonulmasını kınadı.

Rasmussen, “Alıkonulanların serbest bırakılması çağrısı yapıyorum. Ümit ediyorum, zarar görmeden serbest bırakılırlar” dedi.

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, IŞİD’in Irak’ta birçok bölgeyi ele geçirdiği bir dönemde Ankara’ya geldi. NATO Genel Sekreteri Rasmussen, ilk olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’yla görüştü.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, ziyaretin doğru bir zamanda yapıldığını söyledi.

NATO’ya teşekkür eden Davutoğlu, bölgedeki son gelişmelere dikkat çekerek, “NATO, her zamankinden daha etkin bir çalışma yürütmeli. İşbirliğimizin artarak devam etmesi bir zarurettir” dedi.

RASMUSSEN: KINIYORUM, SERBEST BIRAKILMALILAR

Toplantının “son derece yapıcı olduğunu" ifade eden Rasmussen ise, bu nedenle Davutoğlu’na teşekkür etti.

Türk konsolosluğuna yapılan baskını değerlendiren Rasmussen, şu ifadeleri kullandı:

Irak’taki gelişmeleri büyük bir kaygıyla takip ediyoruz. Musul’da Türk konsolosluğu personelinin alıkonulmasını kınıyorum. Alıkonulan personelin serbest bırakılması çağrısı yapıyorum. Ümit ediyorum, zarar görmeden serbest bırakılırlar. Musul’daki baskının meşru bir dayanağı yok.”

Davutoğlu ve Rasmussen, açıklama sırasında gazetecilerden herhangi bir soru almadı.

Rasmussen, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile bir araya gelecek.

NATO Genel Sekreteri Rasmussen'in programı veda ziyareti olarak daha önceden planlanmıştı.

 


PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara'dan flaş IŞİD mesajı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • ÖTÜKENLİKURT 16 Haziran 2014 16:55 SORULARLA DÜŞÜNELİM Mİ SEVGİLİ AHALİ!!!! SORU 1. IŞİD denen yamyamlar yakıp yıkarak Musul'a doğru ilerlerken, neden Konsoloslukta görevli çocuk ve kadınlar ülkeye gönderilmedi!!! SORU 2. AKP vekilleri değerli vekilimiz Sinan OĞAN, tehlike yaklaşıyor tedbir alalım dediğinde neden ciddiye almadılar, dalga geçtiler!!! SORU 3. 30 kişilik ÖZEL HAREKAT elemanı neden oradaydı??? Konsolosluğu kormayacaklarsa, silahlarını hemen teslim edeceklerdiyse ne gerek vardı o savaşçı elemanları orada tutmaya!!! Çocuk ve kadınlar ölmesin diye silah kullanmadılar deniyorsa ACABA BU ŞARTLAR OLUŞSUN DİYE Mİ ÇOCUK VE KADINLAR ÖNCEDEN TAHLİYE EDİLMEDİLER demek gerekmez mi!!! SORU 4. RABİA için hüngür hüngür ağlayanlar, neden Türkmen kardeşlerimiz için kıllarını kıpırdatmazlar??? Bunları Rabia mı getirdi devletimizin başına!!! SORU 5. TELAFER DÜŞTÜ, TÜRKMENLER PERİŞAN NEDEN TIR'LAR YOLA ÇIKMIYOR ONLAR İÇİN !!! OBAMA'NIN ADAMLAR ALLAH SİZİ HELAK EDCEK TÜM DÜNYA GÖRECEK BUNU!!!

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Anders Fogh Rasmussen
ANDERS FOGH RASMUSSEN KİMDİR?

Eski Danimarka Başbakanı, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh olarak da tanınır. Rasmussen 1953 yılında Ginnerup şehrinde Jutland çiftçi Knud Rasmussen ve Martha Rasmussen'in çocukları olarak doğmuştur. Danimarka'da Liberal Parti'

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro