eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara'daki günah evleri para, kadın, makam...

Ankara'daki günah evleri para, kadın, makam...

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'tan yine tartışma yaratacak açıklamalar geldi. Dilipak, içinde bürokrat, siyasetçi, gazeteci ve akademisyenlerin de olduğu 'Günah Evleri' iddasını sürdürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-01-2016 14:10 - Güncelleme: 04-01-2016 14:10

Yeni Akit gazetesi yazarı , Yeni Yüzyıl gazetesine röportaj verdi.

AK Parti'ni 1 Kasım başarısından, Gülen cemaatiyle mücadeleye, İsraille ilişkilerden Hasan Karakaya'nın ölümüne kadar pek çok konuya değinen Dilipak'ın röportajınde en dikkat çekici bölüm 'Günah Evleri' açıklaması oldu.

Dilipak, daha önce köşesinden yazdığı 'Kumar' başlıklı yazıyla gündeme taşıdığı Ankara'daki 'Günah Evleri' iddiasını yineledi. İslami camiayı işaret eden Dilipak "Bizde yılların açlığı vardı. Para, kadın, makam bir anda başını döndürdü birilerinin" dedi. 

İşte Dilipak'ın o açıklamaları...

"....

Bizde yılların açlığı vardı. Para, kadın, makam bir anda başını döndürdü birilerinin. Bir de bizimkiler acemi bu işlerde, yerken üstlerine başlarına döküyorlar. Daha yeni öğreniyorlar. Din ve çevre baskısı, korkusu, vicadani rahatsızlık utanma duygusu da var hâlâ birilerinde, o zaman panikliyorlar. Yerken de ezik bir yanları var. Allah ve ahiret korkusu küllenmiş bir kor gibi yüreklerimizin bir yerinde duruyor.

Abdurrahman Dilipak

ESKİ BİR MİLLETVEKİLİNİN YOLLADIĞI MAİL

Helal, haram kelimelerini duydukça irkiliyorsunuz. Cenaze namazına geliyorsunuz, ölüm korkusu ağzınızın tadını kaçırıyor. Biliyorsunuz, bir hırsız bir bağdan bir bostan çalar ama rüşvet alan biri, bir bostan karşılığında bir bağı satar... Hafızanız sizi rahatsız eder. Eski bir milletvekili o yazımdan sonra bir mail atmış, ‘Günah evleri konusu Ankara’da o kadar ortalıkta yaşanıyordu ve konuşuluyordu ki kaleme aldığınız için teşekkürler’ diye. Bu işler birçok kişinin bildiği bir sır. Polis de bilir bunları, bürokrat da, herkes birbirinin açığını bildiği için giderek bir dehşet dengesi oluşuyor.

GÜNAH EVLERİNE KİMLER GİDİYOR?

Bu iş bulaşıcı bir hastalık gibi yayılıyor. ‘Deme derim’e dönüyor. Kimi alkol kumar gidiyor, kimi garsoniyerlerle yetiniyor. Gizli nikâhlarla garsoniyer, rezidance hayatı yaşıyor. Aslında bu işlere yanaşmayacaksın.  Bu şeytan üçgenine girince, bir ucundan başladın mı, ötekileri peşinden gelir. Bu alemde gerçek bir dostluk da yoktur. Tehdit, şantaj, dedikodu, gıybet... Bu alemde siyasetçi, işadamı, bürokrat, sanatçı, gazeteci, akademisyen, herkes var. Ve tabii kripto bir takım adamlar da sızıyor aralarına. Bu adamlar, eş ve arkadaşlarına karşı ikiyüzlü davranarak aslında giderek farklı bir ruh haline bürünüyorlar...

Korku, stres ve bu işin psikososyal riskleri adamları bitiriyor, bakmayın güçlü, neşeli, çok zeki ve cesur göründüklerine… Bunlar kim mi, birçok kişi, başkalarının bilmeyip, sadece kendinin bildiğini sandığı çevresinden birkaç isim hatırlayacaktır. Belki biraz da şuyuu vukuundan beter hal almıştır bu işin. Bu adamların üzerine gidilemediği için, birçok kişi de bu şaibe altında kalmakta, batılın tasviri saf zihinleri iğfal etmeye, kötü örnek olmaya devam etmektedir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara'daki günah evleri para, kadın, makam... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • ali 04 Ocak 2016 18:56 hani kasetler cemmatten geliyordu dilipis?!!

    CEVAP YAZ 5 4
KİMDİR ?
Abdurrahman Dilipak
ABDURRAHMAN DİLİPAK KİMDİR?

Yeni Akit Gazetesi'nin yazarı olan Abdurrahman Dilipak, 1969 da Konya İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri aldı. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap ve Fars Filolojis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro