eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara'da siluet tartışması yaratacak görüntü

Ankara'da siluet tartışması yaratacak görüntü

Yapılaşmayla silueti tartışma yaratan İstanbul’un ardından, Ankara'nın sembol yapısı Anıtkabir dev gökdelenlerin uzağında objektife böyle yansıdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-11-2017 08:43 - Güncelleme: 25-11-2017 08:43

İnşa edilen dev gökdelenlerle İstanbul’un siluetinin değişmesi sık sık gündeme gelirken, Ankara’nın siluetinin de yeni binalarla değiştiği ortaya çıktı.

ANITKABİR GÖKDELENLERİN ARASINDA KALDI

Habertürk'ün haberine göre; Yüksek binaların özellikle Çukurambar, Söğütözü bölgesinde yükselmesiyle birlikte, Başkent’in siluetinde gözle görülür bir değişiklik oldu. Ankara’nın merkezi olarak kabul edilen Ulus’tan bakıldığında, Anıtkabir’in gökdelenlerin arasında kaldığı görülüyor.

ANITKABİR'İN YÜKSEKLİĞİNİ AŞAMAYACAĞINI ÖNGÖRÜYOR

Anıtkabir Koruma Amaçlı İmar Planı, Anıtkabir’in yakın çevresini oluşturan Anıttepe, Yücepe, Tandoğan, Beşevler ve Bahçelievler’deki yapıların, anıtın yüksekliğini aşamayacağını öngörüyor. Yüksek yapıların yer aldığı bölge ise bu yasağın dışında kalıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara'da siluet tartışması yaratacak görüntü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • MİSAFİR 25 Kasım 2017 12:03 ŞEHİRLERE İHANET ETTİK KUSURA BAKMAYIN DEYİP DE ŞEHİRLERİN ANASINI AĞLATMANIN İZAHI NEDİR ACABA...SÖYLEDİĞİ İLE YAPTIĞI BİR OLMAYANA GÜVENİLMEZ

    CEVAP YAZ 0 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro