eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara’da sıcak saatler! Operasyon mu geliyor?

Ankara’da sıcak saatler! Operasyon mu geliyor?

Milli Güvenlik Kurulu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Milli Güvenlik Kurulu'nun gündeminde sıcak gelişmeler var?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-07-2017 09:40 - Güncelleme: 17-07-2017 09:40

Cumhurbaşkanı Külliyesindeki toplantının ana gündem maddesi Olağanüstü Hal Uygulaması olacak. Toplantıda OHAL için "3 ay daha uzatılsın" teklifinin yapılması bekleniyor. Suriye'deki gelişmeler olası Afrin operasyonu da masada olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Temmuz’da sona erecek OHAL uygulamasının 4. kez uzatılacağını açıklamış ve “MGK’da tavsiye kararı alacağız” demişti.

OHAL'İN UZATILMASI BEKLENİYOR

Kurulda ana gündem maddesinin bu olacağı ve OHAL’in 19 Ekim’e kadar uzatılması için öneri tavsiye kararının alınması bekleniyor.

AFRİN OPERASYONU DA MASADA

MGK’da ele alınacak bir diğer önemli başlık da terörle mücadele olacak. Güneydoğu’da devam eden terör operasyonların yanı sıra Irak ve Suriye’deki gelişmeler, olası Afrin operasyonu da masada olacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara’da sıcak saatler! Operasyon mu geliyor? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 18 Temmuz 2017 00:37 Türkiyede Biz çok güçlü olduğumuz için mi karşımıza hiç engel çıkmadan kolayca her istediğimizi yapabiliyoruz OHAL ILE? Yoksa… Bizim böyle davranacağımızı hesap eden birileri, önümüzü açarak Türkiye Cumhuriyeti devletini, Erdoğan üzerinden yeniden dizayn mı ediyor?

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro