eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara Valiliğinden 'şarbon' iddialarına yalanlama!

Ankara Valiliğinden 'şarbon' iddialarına yalanlama!

ANKARA Valiliği, Mamak ilçesinde birtakım kişilerden şarbon şüphesiyle kan örneği alınarak inceleme için Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderildiğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-09-2018 20:54 - Güncelleme: 12-09-2018 20:54

ANKARA Valiliğinden yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, Mamak ilçesinde birtakım kişilerden şarbon şüphesiyle kan örneği alınarak inceleme için Halk Sağlığı Laboratuvarına gönderildiğine dair iddiaların yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “12 Eylül 2018 tarihi itibariyle, Mamak ilçesinde şarbon şüphesiyle ilgili olarak yapılmış bir ihbar ve şarbon tetkiki amacıyla vatandaşlardan kan örneği alınmamıştır. Aynı iddialarla ilgili olarak 10 Eylül 2018 tarihli Valilik açıklamasında, Mamak İlçesinde herhangi bir şarbon vakasına ve sağlık kurumlarına şarbon şüphesiyle yapılmış bir başvurunun olmadığı açıklanmıştı” denildi.

Açıklamada, vatandaşların, bu tür asılsız ve maksatlı iddialara itibar etmemesi ve yetkili makamlar tarafından yapılan açıklamaları dikkate almasının faydalı olacağı aktarıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara Valiliğinden 'şarbon' iddialarına yalanlama! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • MİSAFİR 12 Eylül 2018 23:22 PES ARTIK ..NASIL BİR ÜLKE OLDUK??HANGİSİ YALANCI VEYA HANGİSİ DOĞRU MİLLETTE ŞAŞIRDI ..AMA ŞURASIDA BİR GERÇEKKİ --ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZMIŞ..AYRICA --KABAHAT ALTIN KÜRK OLMUŞ -KİMSE SIRTINA GİYMEMİŞ ..BİZİM DURUMDA BUNDAN İBARET..OLAN İNSANLARA OLUYOR TABİKİ..AMA TEPEDEKİLERİN KEYFİ YERİNDE ..

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro