eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara saldırısının faili PKK'lı terörist öldürüldü!

Ankara saldırısının faili PKK'lı terörist öldürüldü!

ANKARA'da 17 Şubat'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısının faillerinden "Şirin" kod adlı terörist Mehmet Şirin Kaya, Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonda öldürüldü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-07-2016 09:10 - Güncelleme: 01-07-2016 09:10

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ile civar bölgelerde 23 Haziran'da başlatılan "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" devam ediyor.

Operasyon kapsamında Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat'ta askeri servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla düzenlenen, 29 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının faillerinden "Şirin" kod adlı terörist Mehmet Şirin Kocakaya etkisiz hale getirildi.

ANKARA SALDIRISI - 17 ŞUBAT 2016

Ankara'nın Çankaya ilçesinde, Genelkurmay Başkanlığının, asker lojmanlarının ve Kara Kuvvetleri Komutanlığının bulunduğu bölgede Türk Silahlı Kuvvetlerine ait askeri servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlama. Patlamanın gerçekleştiği nokta, TBMM'ye 5 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Bomba yüklü aracın bir intihar bombacısı tarafından 5 askeri servis aracının geçisi sırasında patlatılması sonucunda aralarında sivillerinde bulunduğu 28 kişi olay günü, 1 kişi de hastanede tedavi görürken ölmüş, 61 kişi yaralanmıştır.

Saldırının akabinde 18 Şubat 2016 tarihinde dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu basın açıklamasında bombalı saldırının YPG tarafından gerçekleştirildiğini, saldırının failinin 1992 Amude doğumlu Salih Neccar isimli bir kişi olduğunu ve saldırıyla ilgili olarak 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Ertesi gün KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, failin kimliğiyle ilgili yaptığı açıklamada PKK'ya karşı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak'a yapılan saldırılara misilleme olarak bu tür tepki eylemleri yapanların olduğunu, saldırıyı gerçekleştirenlerin saldırı gerekçesi için açıklama yapacaklarını beklediğini söylemiştir.

Ancak PYD'nin Amude kasabasındaki üst düzey bir yetkilisi bu açıklamayı reddederek fail Salih Neccar'ın ailesinden kimsenin Amude kentinde oturmadığını, Neccar soyadında birinin El Nusra ve IŞİD'e katılabileceğini ve YPG'nin Ankara ve Türkiye'ye yönelik herhangi bir saldırısı ile alakası olmadığını söylemiştir.

Ankara'daki canlı bomba Abdülbaki Sömer - Kobani’den Türkiye’ye giriş yaptığı ve Göç İdaresine kendisini Suriye uyruklu Salih Neccar olarak olarak tanıttı.

Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK), saldırıyı üstlendiğini duyurmuş, failin Van'ın Gürpınar ilçesi doğumlu Abdulbaki Sömer adlı kişi tarafından gerçekleştirildiğini bildirmiştir. TAK, saldırının 2015-2016 Şırnak çatışmaları sırasında birkaç evin bodrum katlarında meydana gelen ölüm olayları üzerine gerçekleştirildiğini belirtmiştir. Bunun üzerine Sömer'in kardeşi Van'da gözaltına alınarak DNA örneği alınmış, elde edilen bulguda saldırıyı gerçekleştiren kişinin Abdulbaki Sömer olduğu kesinleşmiştir. Abdülbaki Sömer'in Kobani’den Türkiye’ye giriş yaptığı ve Göç İdaresine kendisini Suriye uyruklu Salih Neccar olarak olarak tanıttığı belirlenmiştir.

Kadir Gecesi Mesajları 2016 resimli güzel sözleri - Tıklayınız

Kadir Gecesi duası Peygamberimizin okuduğu dualar - Tıklayınız

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara saldırısının faili PKK'lı terörist öldürüldü! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 01 Temmuz 2016 11:56 Sivrisineklerle mücadele yetersiz kalır bataklıklar kurutulmayınca.Önemli olan sivrisineklerin kaynağı olan bataklıkları kurutmaktır.Bu terörle mücadelede de böyledir.Önemli olan terörün kaynağını kurutmaktır...

    CEVAP YAZ 0 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro