28 Temmuz 2015
 • İstanbul
  33°C

   
 • Ankara
  33°C

   
 • İzmir
  36°C

   
Piyasalar
 • USD2,77
 • EURO3,07
 • ALTIN650,00
 • BIST 10077351,98

GÜNDEM

Güncelleme :18-03-2009 13:45|Haber Tarihi :18-03-2009 13:450 Yorum

Ankara PTT şubelerinde doğalgaz satışı

Ankara PTT şubelerinde doğalgaz satışı Ankara PTT şubelerinde doğalgaz satışı Ankara PTT şubelerinde doğalgaz satışı

PTT Genel Müdürlüğü ile Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş arasında imzalanan protokolle, Ankara'daki 96 PTT iş yerinde doğalgaz satışına başlandı.

PTT Genel Müdürü Osman Tural ve Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdür Vekili Harun Gündüz, PTT Genel Müdürlüğü Avrasya Lokali'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Tural, burada yaptığı açıklamada, Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş ile iş yerlerinde doğalgaz satışı yapılması konusunda Kasımda başlayan görüşmelerin ardından, altyapının oluşturulmasıyla bu hizmetin verilmeye başlandığını ifade etti.

Pilot uygulaması daha önceden başlayan doğalgaz satışının, Pazartesi gününden itibaren Ankara'daki 96 PTT iş yerinde yapıldığını belirten Tural, satış yapılan iş yeri sayısının bir hafta içinde 150'ye çıkacağını bildirdi. Tural, kısa süre içinde de Ankara'daki 211 PTT iş yerinde bu hizmetin verileceğini kaydetti.

Tural, PTT iş yerlerinden Kızılay, Ulus, Sincan ve Keçiören merkez şubelerinde her gün saat 23.00'e kadar doğalgaz satışı yapılacağını da bildirdi.

Harun Gündüz ise Ankaralılara daha iyi hizmet vermek ve doğalgaz satışı için şehir merkezinde oluşan yoğunlukları gidermek amacıyla PTT ile işbirliğine gittiklerini, vatandaşların Türkiye'nin herhangi bir yerinden PTT'nin online sistemiyle de doğalgaz borçlarını ödeyebileceklerini belirtti.

Gündüz, Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Kızılay metro istasyonunda PTT'ye 2 iş yeri tahsis ettiğini, buradaki banka şubelerinin ise doğalgaz işlemlerine devam edeceklerini söyledi.

Toplantının ardından Tural ve Gündüz, Ulus Merkez PTT'ye geçerek, yanında kartı bulunan iki basın mensubuna, 10 TL'lik doğalgaz hediye etti. Tural, vatandaşlarla PTT hizmetlerine ilişkin görüşlerini dinledi.

PTT'nin, gaz satışına başladığı semtler şöyle:

Ahmetler, Akyurt, Altındağ, Aşağı Ayrancı, Aydınlıkevler, Bahçelievler, Bakanlıklar, Balgat, Batıkent, Bilkent-Çayyolu, Cebeci, Çankaya, Çubuk, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Etlik, Etimesgut, Gimat, Gölbaşı, Hasanoğlan, İskitler, Kavaklıdere, Kazan, Keçiören, Kızılay, Küçükesat, Maltepe, Mamak, Ostim, Pursaklar, Samanpazarı, Sıhhiye, Sincan, Siteler, Ulus, Yenimahalle.

PTT İŞ YERLERİNDEKİ HIRSIZLIK OLAYLARI

Tural, bir gazetecinin, ''PTT, bankacılık işlemlerine soyunduktan sonra iş yerlerinizde hırsızlık olayları çok arttı. Bu olaylar için önlemler alıyor musunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine, PTT iş yerlerinde de Türkiye'deki diğer kuruluşlarda olduğu kadar hırsızlık yaşandığını, bir dönem bu olayların çok büyütüldüğünü anlattı.

PTT'nin hizmeti vatandaşın ayağına götürdüğünü ifade eden Tural, bu durumun birçok riski de berebarinde getirdiğini belirtti. Türkiye genelinde 3 bin 883 iş yeri bulunan PTT'nin, pek çok alışveriş yoğunluğu olan bölgede, birçok kurum ve kuruluşun hizmetini sunduğunu bildiren Tural, şunları kaydetti:

''PTTBank'lardan geçen yıl, eski parayla 20 katrilyon para döndü. Tüm iş yerlerimiz elektronik alarm sistemiyle donatılmış durumda. 7 gün 24 saat polis, jandarma, özel bir şirket ve bizim kontrolümüz altında. Geçen yıl ihalesini yaptığımız kamera sistemi de 180 gün içinde tüm PTT iş yerlerine yerleştirilecek. Ancak ne kadar önlem alırsanız alın, bizdeki gibi hırsızlıkların önüne geçemezsiniz. Çünkü bunlar önceden planlı, büyük hırsızlıklar değil. Aldıkları paralar da bin TL'yi geçemiyor. Çünkü ekiplerimiz, şubelerde fazla para bırakmıyor, para yoğunluğu olunca topluyor.''

-'PTT'LERİ ADRES GÖSTERİYOR OLMALARINI KINIYORUM''

Tural, geçen ay ''PTT iş yerlerinde çok hırsızlık yaşandığı'' yönünde birçok habere yer verildiğini, bu konudaki önerilerin birçoğunun ''müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyeceğini'' ifade etti.

PTT hizmetlerinden memnun olan 20 milyon müşterinin, bu memnuniyetini, yılda sadece 500-600 bin TL'yi bulan hırsızlık olayları nedeniyle kaybetmek istemediklerini vurgulayan Tural, PTT iş yerlerindeki hırsızlık olaylarına ilişkin haberlerde, emekli polis memurlarının yorumlarına da yer verildiğini anımsattı.

Tural, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu emekli polis memurlarının çıkıp PTT'leri sanki hırsızlar için adres gösteriyor olmalarını da buradan kınıyorum. Doğrudur, 'elektronik alarm sistemiyle korunmaktadır' diye iş yerlerine yazıyoruz. Elektronik alarm sistemi ile elektronik kamera sistemi arasındaki farkı bilmeyip, yorum yapanları kınıyorum. Kameramız olmadan hiçbir yere 'Kameramız var' demedik. Sokaktan bul bir tane emekli polisi, ondan sonra 'İlgili önlemler konusunda ahkam kes' de, bu art niyetlilik, kötü niyetlilik, başka bir açıklaması olamaz bunun.''

Bu tür olaylarda, polisin hırsızlık olduğunu ortaya koyması durumunda PTT personelinden çalınan paranın tahsilatı yapılmadığını, hırsızlığı ortaya koyan herhangi bir karine olmadığı takdirde ise tahsil edildiğini ifade eden Tural, şöyle konuştu:

''O dönem televizyonlara yüzünü kapatarak çıkan arkadaşımız, sendikacı. Her şeyi egzejere etmek adına yapıldı. Bu, kurdukları bir kumpas. Yaşadığı olayı polis araştırdı ve hırsızlık adına herhangi bir duruma rastlanmadı. Biz de kayıp parayı kendisinden tahsil ettik. Polis tarafından hırsızlık olduğu yönünde bir veri elde edilmezse biz parayı personelden tahsil ediyoruz. Bunu ben ayırt etmem şart. Etmezsem benim 30 bin çalışanım var. Bunların yüzde 99,9'unun çok dürüst olduğunu biliyoruz. Biz bu tür personele ceza da vermiyoruz. Hiçbir olayda gerekli inceleme araştırma yapılmadan ne personele yüklenmesi ne de bizim ödememiz söz konusu. Hırsızlık dışındakilerde de personel kendi kabahatinin cezasını çekmek zorunda.''Haberi Yazdır
 
   
   Bu elma her derde deva!
   Çocukları ile birlikte saldırıya uğradı
   GÜNCEL27 Temmuz 20151289 Kez İzlendi!
   Çocukları ile birlikte saldırıya uğradıMalazgirt Jandarma Komutanı Arslan Kulaksız, eşi ve çocuklarının da bulunduğu otomobilde silahlı saldırıya uğradı.
   Günün en unutulmaz fotoğrafları
   MİZAH27 Temmuz 201512096 Kez İzlendi!
   Günün en unutulmaz fotoğraflarıBu fotoğrafların hepsi birbirinden ilginç ve komik..
   Survivor yıldızları mahkemelik mi oluyor
   GÜNCEL27 Temmuz 2015
   Survivor yıldızları mahkemelik mi oluyor2123 Kez İzlendi!
   Günün en çılgın fotoğrafları
   YAŞAM27 Temmuz 2015
   Günün en çılgın fotoğrafları9944 Kez İzlendi!
   Hakan Ural'ın Engincan'la ilginç vedalaşması
   MAGAZİN27 Temmuz 2015
   Hakan Ural'ın Engincan'la ilginç vedalaşması5356 Kez İzlendi!
   Diğer Siteler İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
   Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
   Yükleniyor...