eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara Büyükşehir'de deprem üstüne deprem

Ankara Büyükşehir'de deprem üstüne deprem

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, üst düzey bürokratlardan topladığı istifa dilekçelerinin ardından bu kez de Melih Gökçek döneminde oluşturulan bazı daire başkanlıklarını feshetti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-11-2017 00:35 - Güncelleme: 15-11-2017 00:35

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek döneminde oluşturulan bazı daire başkanlıklarını feshetti. Şube müdürlükleri düşerken, buradaki personeller ise belediyedeki diğer birimlere dağıtıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Mustafa Tuna’nın gelmesinin ardından belediyedeki yeni yapılanma süreci tüm hızıyla sürüyor. Geçen hafta tüm bürokrat, genel müdür ve şirket yönetim kurulu üyelerinin istifasının istendiği ve dün bazılarının kabul edilerek işleme konulduğu Belediyede bugün bazı daire başkanlıkları ile şube müdürlükleri kapatıldı.

PERSONELLER DEVREDİLDİ

Bu akşam saatlerinde toplanan Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan kararla; Projeler Dairesi Başkanlığı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı, Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kalite ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanlığı, Satınalma Dairesi Başkanlığı ve Abone İşleri Dairesi Başkanlığı kapatıldı. Bu başkanlıkların başındaki daire başkanlarının kadroları iptal edilirken çok sayıda şube müdürlüğünün de görevine son verildi. Daire başkanlıklarıyla kapatılan şube müdürlüklerindeki tüm iş ve işlemlerle çalışan personel de belediyedeki farklı birimlere devredildi.

CHP’DEN NEDEN KAPATILIYOR SORUSU

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde daire başkanlıklarının iptal edilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı görüşülürken CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Emin Tırpancı “Bu daire başkanlıkları neden kapatılıyor” diye sordu. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ise “Melih Bey döneminde ihdas edilen daire başkanlıklarından üçünün kapatılma kararı alındı. Yeni belediye başkanına bir tasarruf hakkı verelim” yanıtını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara Büyükşehir'de deprem üstüne deprem haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • tamer yılmaz 15 Kasım 2017 18:05 Personel zaten çoğuldur. Personeller olmaz ....

    CEVAP YAZ 0 0
  • Misafir 15 Kasım 2017 20:30 Latince persona dan gelir. Tekildir. Bilmeden ahkam kesmeyelim lütfen.

    0 0
  • Misafir 15 Kasım 2017 23:07 İçlerinde Adil öksüzün eşinin amca oğluda var galiba öyle duyum aldık soyadından bellidir

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro