eposta yazdır zoom+ zoom-

Amaç Kürtleri kışkırtıp ülkede kaos yaratmak!

Amaç Kürtleri kışkırtıp ülkede kaos yaratmak!

BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de son 1 ay içerisinde üniversitelerde 12 Eylül öncesini andıracak olaylar yaşanmaya başladığını ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-01-2014 08:33 - Güncelleme: 04-01-2014 08:33

Zozani, birilerinin Türkiye'de kaotik bir ortamın oluşmasından haz aldığını, toplumsal kutuplaşmanın derinleşmesini arzu ettiğini ve planlarını bunun üzerinden gerçekleştirdiğini savundu.

Üniversitelerde yoğunlaşan öğrenci olaylarının, saldırıların Türkiye'de son 1.5 yıl içerisinde devam etmekte olan ve ısrarla sürdürülen demokratik çözüm ve barış süreciyle bağlantılı olduğunu düşündüklerini belirten Zozani, bu sürecin sabote edilmek istendiğini ileri sürdü.

SİYASİ BİR DİZAYN ARAYIŞI SÖZ KONUSU 

Zozani, İstanbul merkezli operasyona değinerek, Türkiye'de bir siyasi dizayn arayışının söz konusu olduğunu ifade etti. Zozani, "Bize göre eğer paralel devlet yolsuzluk dosyaları üzerinden bugün Türkiye'de siyasete bir dizayn verme arayışına girmişse ve bunu bir plan çerçevesinde gerçekleştirmişse bu A planı değil, B planıydı" dedi.

Bu işin "A" planının Kürtler'i kışkırtıp Türkiye'de bir kaos yaratarak siyasete dizayn verme hamlesi olduğunu iddia eden Zozani, şöyle devam etti:

"Bunu, Paris, Batman olayına, Yüksekova'da gerçekleşen katliama bakarak tarif ediyoruz. Kürt halkı sabrı zorlanarak devletten, sistemden, süreçten umudunu kesip kaotik bir sürecin içerisine itilmek istendi. Biz bu organizyonun önüne geçip, bunu erken teşhir edince başka planlar devreye girdi. Bundan sonra hangi planlar devreye girecek bilmiyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Amaç Kürtleri kışkırtıp ülkede kaos yaratmak! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • İrfan 04 Ocak 2014 15:53 Kim kimden barışıyor. insan katiliyle barışırmı. çözümmüş, onun adı çözüm değil ülkenin çözülmesi, bunada Türk milleti izin vermeyecek.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Adil Zozani
ADİL ZOZANİ KİMDİR?

Adil Zozani, 1 Temmuz 1970'de Hakkâri'de doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Neam'dır. Gazeteci ve Yazar; Ticaret Lisesini bitirdi.1992 yılından itibaren aralıksız olarak Newroz, Gündem, Özgür Gündem ve Azadiye Welat

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro