eposta yazdır zoom+ zoom-

Altın Portakal olaylı geçti!

Altın Portakal olaylı geçti!

50. Uluslararasi AltIn Portakal Film Festivali’nin film gösterimi sırasında gergin anlar yaşandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-10-2013 07:37 - Güncelleme: 18-10-2015 15:30

Festivalin ulusal yarışma filmlerinden ölum orucu konulu “Siware Sin” (Mavi Ring) adli film gosterimi sonunda sloganlar atıldı, seyirciler arasında gergin anlar yaşandı. Film bitiminde faşizme karşı sloganlar atılırken bir izleyici filmi ayakta alkışlayan diğer izleyicinin yakasından tutarak yerine oturttu.

Filmin yonetmeni Ömer Leventoğlu film sonrasi duzenlenen panele katıldı. Leventoğlu filmle ilgili olarak “Bu vicdan hikayesidir. Ben devrimcileri anlatmak istedim. Ölüm orucu tutan mücadele eden insanların acılarını seyirciye hissettirmek istedim. Seyirci empati kursun istedim” diye konuştu.

Panele katılan filmin oyuncusu Sezgin Cengiz içeride atılan sloganlardan birinin de “Her yer Taksim her yer Direniş” olması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine panel izleyicileri “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı attı. Panelde Kürtçe sorulan sorular üzerine bazı izleyiciler birinin çeviri yapmasını istedi. Yapımcı Aşkın Taşkın da Kürtçe sorulara gerilen seyircileri anlamadığını soyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro