eposta yazdır zoom+ zoom-

Altan Tan'dan zehir zemberek açıklamalar!

Altan Tan'dan zehir zemberek açıklamalar!

BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan yaptığı basın açıklamasıyla gündemdeki olayları değerlendirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-12-2013 11:33 - Güncelleme: 26-10-2015 12:30

Ergenekon ve Balyoz davalarının yeniden görülmesinin gündeme gelmesine tepki gösteren yaptığı açıklamada, "AKP yetkililerinin Ergenekon ve Balyoz sanıklarının yeniden yargılanma süreçlerinin açılabileceğini söylemeleri, halkımızı hayretler içerisinde bırakmıştır." dedi.

Bu durumu "Kemalist diktatörlük ile işbirliği" olarak niteleyen Tan'ın açıklaması şöyle:

KCK TUTUKLULARINA HAKLARI İADE EDİLMEDEN...

28 Şubat mağduru Salih MİRZABEYOĞLU’ndan Nureddin ŞİRİN’e kadar binlerce mağdurun mağduriyetleri giderilmeden, bunların yeniden yargılanmaları sağlanmadan, Şeyh SAİD’ten Bediüzzaman SAİDE KURDİ’ye, Seyyid RIZA’dan Adnan MENDERES’e, varlık vergisi ile servetleri ellerinden alınan Gayrimüslimlerden KCK tutuklularına kadar Kemalist rejimin İstiklal Mahkemelerinde zulme uğrayan tüm kişilerin hakları iade edilmeden, darbecilere yeniden yargılama yolu açılması ve darbecilere şefkat gösterilmesi tek kelime ile Kemalist diktatörlük ile işbirliğidir.

KENDİNİZE DE BİZE DE YAZIK ETMEYİNİZ

Böyle bir işbirliği asla kabul edilemez. Buradan uyarıyoruz. Uzunca bir müddettir gitmekte olduğunuz çıkmaz sokaktan çıkınız.

Hepimizin önünde gitmemiz gereken en düzgün yol Türkiye’yi demokratik bir hukuk devletine götürecek yoldur. Bunun için yapılması gereken ilk şey doğru düzgün yeni bir anayasadır.
Yolu boş yere uzatmayınız, çırpınmayınız, kendinize de bize de yazık etmeyiniz!

EFKAN ALA BOŞ KONUŞMAYI BIRAKSIN

İçişleri Bakanı Sayın Efkan ALA son günlerde, isimleri kendilerinde belli olan bazı çevrelerin yüklü miktarda döviz aldıkları ve spekülatörlerin işbaşında olduklarını, bilgi ve belgelerin ise ellerinde olduğunu, boş konuşmadıklarını söylemiştir.

Yeni İçişleri Bakanı boş konuşmayı bıraksın. Elinde ne bilgi ve belge varsa açıklasın. Bu bilgi ve belgeleri açıklamayanlar, sorumluları hakkında gerekenleri yapmayanlar bu suça ortaktır.
İçişleri Bakanı Efkan ALA, Güneydeki ismini vermediği bir şehrin bir yıldır bütün siyasilerinin dinlendiğini söylemektedir. Bu şehir hangi şehirdir? Sn Efkan ALA Başbakan Müsteşarı olarak 1 yıldır gereğini yapmayıp, ayakkabı kutularını mı seyretmiştir?

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Altan Tan'dan zehir zemberek açıklamalar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • ÖZ DİYARBAKIRLI 30 Aralık 2013 15:30 sen hele diyarbekire gel ÖZ DİYARBAKIRLI YI tanırsın...gerçek diyarbakırı görürsün arkadaş.. BU ARADA NE BALYOZCUSU NE DE DİĞER TARAF..KONUŞTUĞUM ŞU DUR Kİ : BİRİLERİ ATIŞIRKEN MALI GÖTÜRÜLER..FAKİR FUKARA ASGARİ ÜCRETLİ KÖYLÜ İŞÇİ NE OLDUĞUNU ANLAMAZ...FUTBOL TAKIMI GİBİ TARAF TUTAR....KENDİNİ TUTAN HATIRLAYAN YOK....BU ARADA ORTA AFRİKA DA BİR CAMİ DE 23 MÜSLÜMAN PALALARLA KESİLİP ŞEHİT EDİLMİŞ...GERÇEK GÜNDEM BURDA...GERİSİ HALİKOPTER SESİ

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro