eposta yazdır zoom+ zoom-

Altan Tan'dan HDP'yi karıştıracak açıklamalar

Altan Tan'dan HDP'yi karıştıracak açıklamalar

DİYARBAKIR milletvekili Altan Tan, HDP'ye yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Altan Tan, HDP'de taban ile tavan arasında uyuşmazlık yaşandığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-02-2016 13:30 - Güncelleme: 12-02-2016 13:30

HDP’nin son kongresinde yönetime giremeyen Diyarbakır milletvekili ’a göre bugün eş başkanlardan, yardımcılarına ve yönetimdeki isimlerine kadar HDP’nin vitrinine eski HADEP geleneği ve Türk solu hâkim oldu.

7 Haziran seçimlerinde PKK’nın HDP’ye verilen oyları kendisine verilmiş sanma hatasına kapıldığını da belirten Tan, "Bu doğru mu yanlış mı? Kararı seçmen verecek" dedi. Altan Tan, HDP’nin son dönemde siyaseten sıkışmış bir durumda olduğunu da sözlerine ekledi. 

TÜRKİYE AFGANİSTAN'A DÖNÜŞEBİLİR

Al Jazeera'ya röportaj veren Altan Tan, çözüm sürecinin sona ermesi, Güneydoğu'daki operasyonları ve HDP'de son kongreyle birlikte yaşanan değişimleri değerlendirdi.

Tan, gelinen noktanın en çok "Dindar, müslüman Kürtleri" sıkıntıya düşürdüğüne inandığını belirtti. Halkın haklarını savaş yoluyla, silahlı mücadeleyle elde etmek istemediğini söyleyen Tan, yapılması gerekenin siyasete çözüm üretmek olduğunu ifade etti. Tan, aksi takdirde Türkiye'nin Afganistan'a dönüşebileceğini söyledi.

HDP'DE TABAN İLE TAVAN ARASINDA UYUŞMAZLIK VAR

Hükümetin Suriye ve özellikle de Suriye'deki Kürtler ile ilgili tüm kurumlarının üzerinde anlaştığı bir siyaseti olmadığını savunan Tan, HDP'nin kongre sonrası oluşan vitrinini de değerlendirdi. Dışında kaldığı vitrinin ağırlıkla HADEP geleneği ve Türk solundan oluştuğunu belirten Tan, HDP'nin tabanının muhafazakar Kürt seçmen olduğunu söyledi. Tan, HDP'de taban ile tavan arasında uyumsuzluğun yaşandığını ifade etti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Altan Tan'dan HDP'yi karıştıracak açıklamalar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR32 YORUM
  • kartal 13 Şubat 2016 07:51 HDP + CHP = Basit bir işlem ama ABD+RUS+İNGİLİZ+FRANSIZ+ALMAN köpeği çıkıyor bu toplamın sonucu.

    CEVAP YAZ 0 5
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro