eposta yazdır zoom+ zoom-

Altan Tan'dan Bozdağ'a bombalar!

Altan Tan'dan Bozdağ'a bombalar!

Altan Tan yine lafını esirgemedi. BDP'li vekil HSYK değişikliğini yorumladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-01-2014 15:39 - Güncelleme: 18-10-2015 04:58

NESRİN YILMAZ
İNTERNETHABER-ANKARA

HSYK kanun değişikliğini yorumlayan BDP Diyarbakır milletvekili 'ın hedefinde Başkaban Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ vardı.

TAM ANLAMIYLA REZALET


"Bu değişiklik tam anlamıyla yargıyı iktidarın emrine vermektir. Bu kuvvetler ayrılığı ilkesine de aykırı her şeye de aykırı. Bu konuya öyle entelektüel bir yorum, hukuki bir izah getirmeye gerek yok, son derece rezalet bir durum. Buradan bir adalet ve doğruluk çıkmaz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde bu iş nasılsa öyle yapmak lazım."

BAŞBAKAN HAKİM, BURHAN KUZU SAVCI, MÜŞAVİR MÜBAŞİR OLSUN

"Başbakan hakim olsun, Burhan Kuzu savcı olsun, Baş müşaviri de "orduya kumpas kuruldu" diyen zat, mübaşir olsun (Yalçın Akdoğan'ı kast ediyor.)  Bütün mahkemelere bunlar baksın."

Altan Tan ayrıca, Bozdağ’ın ‘Allah şirk, devlet şerik kabul etmez’ şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

DEVLETE TAPMAK DA BİR ŞİRKTİR

"Bekir Bozdağ biraz daha ilahiyat okusun. Devlete tapmak da başka bir şirktir. Meşhur şair Nef-i 4'üncü Murat'a karşı "Devlet dahi halk içindir padişahım" demiş. Yani devleti kutsal, erişilmez bir varlık olarak görmek de İslam Hukuku'na göre şirktir. Bekir Bozdağ da İlahiyat Fakültesi mezunudur, biraz daha çalışsın dersine."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Altan Tan'dan Bozdağ'a bombalar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • bir dost 11 Ocak 2014 09:58 bu adam bekir bozdag ın tahsilini bi arastırıp ögrensin de sonra önünü ilikleyip elini öpsün. sana mı kalmıs fetva vermek.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro