eposta yazdır zoom+ zoom-

Altan Tan: Rüşvet de alıyorlar selam da!

Altan Tan: Rüşvet de alıyorlar selam da!

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, internet düzenlemesi ile ilgili eleştirilerde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-02-2014 13:32 - Güncelleme: 16-10-2015 05:38

Düzenlemeyle ilgili gerekli tartışmaların tüketildiği kanaatinde olduğunu ifade eden Tan, "Sayın Cumhurbaşkanı, denizin bittiği yerdeyiz. Sizin ortaya koyacağınız tavırlardan başka şu an için mevcut iktidarı engelleyebilecek bir güç kalmadı. Onun için bu internet yasasına mutlaka geri yollamalısınız" diye konuştu.

BAŞBAKAN'IN O GECE İSTİFASINI GEREKTİRİR

Cumhurbaşkanı Gül'ün ülkenin düzenlemeye ilişkin feryadını duyması gerektiğine işaret eden Tan, bunun ötesinde bir yaklaşımın millete kulak tıkamak olacağını, Gül'ün hiçbir siyasi mülahaza ile gelecek endişesi ve siyasi denge arayışı ile böyle bir yolu tercih edebileceğini tahmin etmediklerini söyledi. Tan, "İnanıyoruz ki bunu geri yollayacaksınız. Bu internet yasası mutlaka veto edilmelidir. Hatta 15 gün beklemeye bile gerek yok. Bir siyasi tavır olarak en erken zamanda, bugün geri gönderilmelidir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon kanalı yöneticisiyle ilgili yaptığı telefon görüşmesine ilişkin açıklamasına da değinen Tan, Erdoğan'ın görüşmeyi inkar etmemesine dikkati çekti. Tan, "Bu bile dünyanın herhangi bir demokratik ülkesinde başbakanın o gece istifasını gerektirir" değerlendirmesinde bulundu.

RÜŞVETİ DE ALIYORLAR, SELAMI DA ALIYORLAR 

Ortada kara mizahlık bir konu olduğunu söyleyen Tan, "Fuzuli bundan 500 sene evvel Osmanlı döneminde 'Selam verdim, rüşvet değildür deyü almadılar' diyor. Üstad Fuzuli, mezarında belki kemiklerin sızlıyor. Şu an rüşveti de alıyorlar, selamı da alıyorlar, ne versen alıyorlar, deveyi hamuduyla yutuyorlar, ondan sonra da 'birşey olmadı ki' diyorlar" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin Başbakan Erdoğan'ın kendisine soru soran gazetecilere yönelik tavrını nasıl değerlendirdiğinin sorması üzerine Tan, "Bu suçluların kabahatini örtme panik atağıdır" cevabını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Altan Tan: Rüşvet de alıyorlar selam da! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Kendini eleştir 12 Şubat 2014 23:44 Kendiniz oyları doguda nasıl aldınız onuda söyle öyle demokrasi iyi

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro