eposta yazdır zoom+ zoom-

Altan Tan: Bahçeli çıksın açık açık söylesin!

Altan Tan: Bahçeli çıksın açık açık söylesin!

28'inci Meclis Başkanı bugün seçiliyor. MHP lidei Bahçeli'nin "80 geçersiz oy kullanılacak" açıklaması ibreyi AK Parti'nin adayı İsmet Yılmaz'a çevirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-07-2015 12:50 - Güncelleme: 27-10-2015 14:46

NESRİN YILMAZ
İNTERNETHABER-ANKARA

MHP lideri Devlet Bahçeli dün yaptığı, "Meclis Başkanı seçiminde HDP ile aynı kulvarda olmayız" açıklamasına bugün bir yenisini ekledi. Adaylarının son tura kalmaması halinde MHP'li vekillerin geçersiz oy kullanacağını söyledi.

Bahçeli'nin bu tavrını eleştiren HDP Diyarbakır milletvekili , "Bahçeli bu kadar manevra yapacağına, çıksın açık açık, AKP ile koalisyon yapacağız desin" dedi. 

SİYASETTE SONUÇLAR ÖNEMLİDİR

"Bahçeli'nin yaptığı "istemem yan cebime koy" taktiği. Bahçeli bir koalisyonun zeminini hazırlıyor, bunun da ilk tavrı bu Meclis Başkanlığı seçiminde AKP'ye verdiği destek. Yani her ne kadar "ben yapmadım, etmedim" diyorsa da bu koyduğu strateji neticede AKP'li bir başkanın seçilmesinin önünü açıyor. Siyasette sonuçlar önemlidir, yapılan işin nereye vardığı önemlidir. Yaptığı iş, AKP'li bir MEclis Başkanı seçmeye doğru gidiyor, birkaç saat daha var, umarız tekrar bir değerlendirme yapar ama malesef şu anki duruşu Meclis Başkanlığını AKP'ye vermekten başlayarak bir AKP-MHP koalisyonunun zemini hazırlamak. 

ÇOK BASİT BİR MANEVRA

Çok uzağa gitmeye gerek yok, daha seçimlerden birkaç gün öncesinde İç Güvenlik Yasa Tasarısı'na birlikte muhalefet ettik, ondan evvel Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda aynı masada oturup konuştuk. Bahçeli'nin şu anki tavrı tamamıyla seçimlere yönelik ve AKP ile koalisyona yönelik çok basit bir manevra, bunun ötesinde bir anlamı yok. 

AYIP DEĞİL, GÜNAH DEĞİL, ÇIKSIN AÇIK AÇIK SÖYLESİN

Bunun Türkiye'ye bir faydası da yok. Neticede "ben onla konuşmam, bunu tanımam, bunu bilmem" gibi tavırların demokrasilerde yeri yok. Bundan sonra da Meclis'teki komisyonlarda aynı masalarda oturacağız, yine tartışacağız, yine konuşacağız, bazen anlaşacağız, bazen ayrışacağız. Bu tamamiyle  basit ve ucuz bir politika. Bunu çıkıp açık açık söylesin, "Ben AKP ile koalisyon kurmak istiyorum" desin. Bu da Meclis çatısı altında ayıp değil, günah değil, bu kadar manevra yapması doğru değil. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Altan Tan: Bahçeli çıksın açık açık söylesin! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR44 YORUM
  • UMUT KARADENİZ 02 Temmuz 2015 01:45 BAHÇELİ MHP NİN BAŞINDA DURDUĞU SÜRECE BUNDAN DAHA İLERİ GİDEMEZ ERKEN SEÇİM KAPIDA

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro