eposta yazdır zoom+ zoom-

Almanya'dan yeni Türkiye açıklaması!

Almanya'dan yeni Türkiye açıklaması!

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, ''Şansölye, Türkiye'ye silah ihracatının genel olarak durdurulmasını reddediyor'' diyerek Almanya'nın son günlerde yaşanan tartışmada hangi noktada olduğuna dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2017 22:29 - Güncelleme: 14-09-2017 00:29

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Angela Merkel’in Türkiye’ye silah ihracatının genel olarak durdurulmasına karşı olduğunu söyledi.

Seibert, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin NATO’da partner olduğunu, birlikte DEAŞ’a karşı savaştıklarını belirterek, "Türk hükümetiyle var olan zorluklara rağmen güvenlik konularında bizim için önemli bir partnerdir." dedi.

Almanya'nın silah satışlarında her başvuruyu tek tek incelediğini yineleyen Seibert, “Şansölye, Türkiye'ye silah ihracatının genel olarak durdurulmasını reddediyor.” ifadesini kullandı.

Toplantıya katılan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer de Seibert’in açıklamalarını destekledi.

Almanya’nın Türkiye politikasına yeni yön vermesinin ardından, bu iki ay içinde Türkiye’ye 270 bin avro değerinde silah satışının gerçekleştirildiğini ifade eden Schaefer, bunun geçen yıl 80 milyon euro değerinde olduğunu aktardı.

Türkiye'ye yapılan silah ihracatının önemli ölçüde azaltıldığını belirten Schaefer, Alman hükümetinin uzun süredir var olan anlaşmalar temelindeki veya NATO partnerlerinin iş birliği kapsamındaki satışları sürdürdüğünü söyledi.

Türkiye ve Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi alımı görüşmelerine ilişkin de Schaefer, bu bilgilerin kendileri için yeni olmadığını, Türkiye ve Rusya arasında görüşmelerin yapılmasını ve ön anlaşmaların bulunduğunu bildiklerini dile getirdi.

Schaefer, Alman hükümetinin bu konudaki tutumunun Türkiye ve kamuoyu tarafından bilindiğini kaydetti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Almanya'dan yeni Türkiye açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 14 Eylül 2017 11:53 Onca savaştan sonra bile Almanya şu an Avrupanın lideri olmayı nasıl başardı sizce?Asıl sorulması gereken bu işte.Ben size kısa bir örnek vereyim. Savaştan sonra kalkınma planı yapıldı.Her bireye günlük 3 yumurta bir ekmek ve 2 patates veriliyordu. Toplum o 3 yumurtanın ve patatesin birini iade etti. Sırf ülke ekonomisinin kalkınması için ve ağırlıklı olarak teknolojiye yatırım yaptı devlet. Bir de bizimkilere bakın.'Benim memurum işini bilir,bal tutan parmağını yalar,hamili kart yakınımdır v.s'

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro