eposta yazdır zoom+ zoom-

Alman bakandan Avrupa'ya Türkiye çağrısı! Tepki gösterin

Alman bakandan Avrupa'ya Türkiye çağrısı! Tepki gösterin

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'tan ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlarla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Heiko Maas Avrupa'ya, Türkiye ve Çin'e yaptım uygulayan ABD'ye tepki gösterme çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-08-2018 15:47 - Güncelleme: 27-08-2018 15:47

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara karşı Avrupa’nın tepki göstermesi gerektiğini söyledi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Maas, ABD’nin, Avrupa ve Almanya’yı ilgilendiren yaptırım politikasına yanıt verilmesi için Avrupalıları kışkırttığına dikkat çekti.

Maas yaptığı açıklamada, “Rusya, Türkiye ve Çin’e uygulanan ve belki de ileride diğer ortaklarımıza uygulanabilecek plansız ve spesifik olmayan yaptırımlar nedeniyle ABD’ye tepki göstermeliyiz” dedi.

ABD'YLE İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRME VAKTİ GELDİ: Maas, 3 Ekim’de ABD’de başlayacak “Almanya Yılı”nın Amerikan yönetimine yönelik yeni siyaset geliştirilmesi için kullanılabileceğine işaret ederek, “Transatlantik ortaklığını bilinçli, eleştirel ve hatta özeleştiriye dayalı bir şekilde gözden geçirmenin zamanı geldi” dedi.

RUSYA'YA YAPTIRIM BUGÜN DEVREYE GİRDİ: İngiltere’de yaşayan eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızının Rusya tarafından zehirlendiği şüphesiyle ABD, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlarını bugün yürürlüğe koydu. Yaptırımlar gereğince, Rusya'ya 'acil insani yardım' gerekmedikçe her türlü dış yardımın yapılması, silah ve hem askeri hem sivil amaçlarla kullanılan ürünlerin ihracatı yasaklanmıştı. Öte yandan, Rusya'ya herhangi bir kurum, ajans tarafından veya ABD hükümetinden herhangi bir araç üzerinden kredi, kredi garantisi ya da finansal destek sağlanması yasaklandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Alman bakandan Avrupa'ya Türkiye çağrısı! Tepki gösterin haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • EMEKLI GAZETECI 27 Ağustos 2018 23:58 DÜNYA SIYASETI BÖYLE BEYNI SULANMIS ipsiz/sapsizlara kalirsa BU Tip INSANLAR EOLARINI TATMIN ETMEK ve Bir iki Müttefikine YARANMAK icin DÜNYAYI ATRSE VERIR. KUZEY KOREYE Diklendi DURDU Neticede TUTARSIZLIGI ile Tükürdügünü YALADI Kisiliksiz SIYASET Kisisliksiz Siyasetci

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro