eposta yazdır zoom+ zoom-

Allah cemaatçilere ceza çektiriyor!

Allah cemaatçilere ceza çektiriyor!

Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman genç cemaatçilerin hükümete karşı tavrını yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13/12/2013 10:15 - Güncelleme: 21/10/2015 12:40

"Genç cemaatçiler rahatsız."

Bu başlık Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman'a ait.

AK Parti-Cemaat arasındaki gerilimi bugünkü köşesine taşıyan Zaman, Gülen Cemaati'nin genç üyelerinin hükümete karşı tavrını yazdı.

KİBİRLERİNDEN GEÇİLMİYORDU

Daha önce Hizmet hareketinden bazı kişilerle görüşmeye çalıştığını yazan Amberin Zaman, cemaat mensuplarını eleştirmekle söze başladı.

"... o günlerde özellikle medyada görev alan Hareket’e yakın bazı isimler burunlarından kıl aldırmıyordu. Kibirlerinden geçilmiyordu. “Bizim kendimizi hiç kimseye anlatmaya ihtiyacımız yok” diyorlardı.

Hükümet ve kendi deyişleriyle “Hizmet hareketi” arasındaki kavganın gittikçe alevlendiği bugünlerde bakıyorum Hizmet mensupları kendilerini anlatma ihtiyacını yeniden duymaya başladılar.

ODA TV İTİRAFI

Genç kuşak isimlerinden bazılarıyla görüşme fırsatım oldu. Şu kadarını söyleyebilirim; varılan noktadan son derece rahatsızlar. 99 yılından beri aşina olduğum Hareket’te ilk kez bu kadar açık ve samimi bir özeleştiriye, sorgulamaya tanık oldum. Oda TV davasının Cemaat’in imajına indirdiği darbeyi rahatlıkla itiraf edebiliyorlar.

HAKAN FİDAN KRİZİ

“7 Şubat krizine, yani Hakan Fidan’ın ifadeye çağırılmasından sorumlu savcının bizimle alakası olduğunu kim nereden bilebilir, öyle olduğunu varsayalım, bu Hizmet hareketinin tüm bireylerini bağlamaz ki ” diyor birisi.

Ve ekliyor: “Yüzbinlerin gönül verdiği bir Hareket’ten söz ediyoruz. Arada çürük elma çıkması kaçınılmaz.

ERDOĞAN'A ASLA OY VERMEM

“Erdoğan’a asla bir daha” oy vermeyeceklerini belirten bazı genç kuşak isimler AK Parti’yle birlikte artık anılmamanın Hizmet için çok ta faydalı olacağını savunuyorlar. İçlerinden birinin ifadesiyle “2010 yılından sonra AK Parti’nin otoriterliğe doğru savruluşları, dış siyasetteki vahim hataları bir şekilde bizlere de mal oluyordu."

Bana en ilginç gelen cümlelerden biri şu oldu:

“Biz AK Parti’yi koşulsuz destekleme gafletinde bulunduk şimdi de yüce Allah bize bunun cezasını çektiriyor.”

Amberin Zaman'ın yazısının tamamını okumak için tıklayın

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Allah cemaatçilere ceza çektiriyor! haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR90 YORUM
  • Mahmut Riyat Bakır 16 Aralık 2013 11:11 BENCE DE AK PARTİ VEYA DİĞER MÜSLÜMANLARLA BİRLİKTE CEMAAT ANILMAMALI....ÇÜNKÜ ONLARIN ANILACAĞI PAPALARI, PİSKOPOSLARI, HAHAMLARI VARKEN MÜSLÜMANLARLA NE İŞLERİ OLUR....GAVURA KARANFİL UZAT...MÜSLÜMANA ABA ALTINDAN SOPA GÖSTER HELAL OLSUN CEMAATIN GENÇ YAŞLILARINA....ALLAH SİZİ BATILI DOSTLARINIZDAN AYIRMASIN....BİZLERİ DE MÜSLÜMANLARDAN...

    CEVAP YAZ 0 0
  • FATİH 13 Aralık 2013 15:07 Ferhat kardeşim üç kere yazdım sildim. Bizim yurt dışı hizmetlerimizi hafsalanızın almasını beklemiyorum. Onlar Türkiye'nin yurt dışındaki tek markası. Birincisi biz müsbet ve menfi ilimleri beraber vermiyor muşuz? Soruyorum bu çocuklar ilhamla mı namaz kılıyor, oruç tutuyor, insan gibi insan oluyor. Risale-i Nuru çok bildiğini söylediğiniz kardeşlerinizle aynı ortamda bu dediklerinizi konuşunca mecburen arkadaşlarınıza ders yapmak zorunda kalmıştım acizane... Hatta top sakallı bir arkadaş bir kaç yerden ders yapınca, biz yanlış tanımışız deyip mahcup olmuşlardı, bunlar fazilet değil tabi ama yargılamadan önce tanıyın. Bizim Kur'an tecvit derslerimizin olmadığını yazıyorsun da bu konuda da bilmediğin için yazıyorsun. Fıkıh için ise ekibimiz bile var. Yani mesnetsiz konuşuyor, yada takip etmede zorlanıyorsunuz. Saçı sakalı olana takılma, onlarda insan, zamanla iyiyi kötüyü ayırt edebilecek kadar insan. Bugün kızla gezebilir , kurtarmazsan yarın daha kötü olur. Biz herkese kucak açtık.

    CEVAP YAZ 0 0
  • YORUMCU 13 Aralık 2013 14:55 İŞİNİZE GELMEYİNCE GAVUR OLUYORLAR DEĞİL Mİ….HASTANEDE TEDAVİ GÖRDÜĞÜN CİHAZDAN TUT DA EVİNE GİDERKEN BİNDİĞİN OTOBÜSE KADAR O GAVUR DAN ALIYORSUN NE HABER , O HOLDİNGLERDE DE BİNLERCE İNSAN BİNLERCE ÇALIŞAN VAR…SEN VE SENİN ZİHNİYETİN DE Kİ İNSANLARDA KURSUNLAR BİR HOLDİNG DE ÜLKEDEKİ İŞSİZLİK ORANINI AZALTALIM….

    CEVAP YAZ 0 0

SİZE ÖZEL ÖNERİLER

REKLAM
REKLAM
REKLAM
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs

SİZE ÖZEL

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2016 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro