SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Ali Ağaoğlu’ndan şok Türkiye kararı

Ali Ağaoğlu’ndan şok Türkiye kararı

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, Türkiye’de devam eden projelerini tamamladıktan sonra sadece yurtdışında iş yapacağını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-04-2016 11:03 - Güncelleme: 16-04-2016 11:03

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı , devam eden projelerini tamamladıktan sonra Türkiye’de iş yapmayı bırakacağını açıkladı. Ağaoğlu’nu yıldıran güç ise ‘bürokrasi’.

YENİ HEDE PAZAR İRAN

Uluslar arası tecrübesi olan insanları grup bünyesine kattıklarını ve yeni yapılanmayı tamamladıklarını vurgulayan Ağaoğlu’nun yeni hedef pazarı İran.

BÜROKRASİ YILDIRMIŞ

Akşam'dan Şenay Köşdere'nin haberine göre, Ağaoğlu’nun Türkiye’yi terk edecek kadar yılmasının nedeni ise paralel bürokrasi. Bekleyen projeler arasında neredeyse hiçbir işinin yürümediğini anlatan Ağaoğlu, “Ellerinde bir işadamı listesi var, bunların işleri yürümeyecek diye dolaşıyorlar. Devam eden birkaç projemiz var onları da bitirip yurtdışına gideceğiz” diye konuştu.

380 MİLYON TL KDV ALACAĞIM VAR

Devletten 380 milyon liralık KDV alacağı bulunduğunu vurgulayan Ali Ağaoğlu, “380 milyon TL param yıllardır devlette duruyor. 380 milyon TL ne demek. Cirosu 380 milyon TL’yi bulmayan büyük şirketler var” dedi. KDV alacağını alamamış olmasının nedeni olarak da yine ‘bürokrasi’yi gösteren Ağaoğlu “Ticaretten anlamayan, hayatında bir yumurta satmamış, bir tane eleman çalıştırmamış insanlar ülkenin kaderini belirliyor. Rahmetli Özel2ın da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da başarısının sırrı eski tüccar olmalarından geçiyor. Ticareti bilmeyen insanlar, ticaret yapanların da önünü tıkıyor” şeklinde konuştu.

Ağaoğlu’nun halen devam eden 4 projesi bulunuyor. Tüm projeler 2018’e kadar bitecek.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ali Ağaoğlu’ndan şok Türkiye kararı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR28 YORUM
  • baltacı 08 Eylül 2016 17:07 380 Milyon kdv alacağına genel bütçedeki 1 milyon şirketin kurumlar vergisi çok gülünç..

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Ali Ağaoğlu
ALİ AĞAOĞLU KİMDİR?

Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde, Trabzon’a bağlı olan Of ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul’da döneminin tanınmış müteahhitleri arasındaydı. Babasının da et

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro