eposta yazdır zoom+ zoom-

Akşener'den herkesi şüphelendiren hamle!

Akşener'den herkesi şüphelendiren hamle!

Henüz il ve ilçe teşkilatlanmaları devam eden İyi Parti’nin olağan kurultay kararı almasının ardında ‘erken seçim ihtimali’nin olduğu belirtiliyor. Erken seçime mi geliyor, Türkiye'yi ne bekliyor?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-11-2017 13:25 - Güncelleme: 23-11-2017 13:25

Meral Akşener’in öncülüğünde kurulan İyi Parti’nin henüz il ve ilçe teşkilatlarının yapılanması tam olarak sağlanamadan 10 Aralık’ta olağan kurultaya gitmesinin ardında “erken seçim ihtimalinin olduğu” belirtiliyor.

“Siyasi kulislerde AK Parti hükümetinin 15 Temmuz 2018’de erken seçim kararı alabileceğine” yönelik iddiların yer alması üzerine İyi Parti de seçimlere katılabilmek için Siyasi Partiler Yasası’ndaki zorunluluğu geç olmadan yerine getirmek istiyor.

Hükümete yakın anketçiden erken seçim bombası!

ERKEN SEÇİM GÜNDEME GELEBİLİR

AK Parti hükümetinin, 7 Haziran seçimleri sonrasında olduğu gibi bir anda “erken seçim”i ortaya atacağını düşünen İyi Parti yönetimi, bu nedenle Siyasi Partiler Yasası’nın, yeni kurulan partilere ilişkin “Siyasi partilerin seçimlere katılabilmesi için illerin en az yarısında, oy verme gününden en az 6 ay evvel teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olması veya TBMM’de grubu bulunması şarttır” hükmünü seçimlerden önce yerine getirmeyi amaçlıyor.

PARTİ YÖNETİMİ DELEGE KABUL EDİLECEK

İyi Parti’nin I. Olağan Kurultayın’da henüz il ve ilçe teşkilatlanması tam olarak yapılamadığından partinin 200 kişiden oluşan kurucular kurulu üyeleri delege kabul edilecek. Parti yönetimi daha önce bu şekilde Emine Ülker Tarhan ve Süleyman Yağcıoğlu’nun partilerinin kurultaylarını gerçekleştirdiğini ve seçimlere katılabilecek yeterlilikte kabul edildiklerine dikkat çekiyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Akşener'den herkesi şüphelendiren hamle! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Misafir 23 Kasım 2017 18:09 Meral AK-Şener, Ak partiden ayrılan Abdüllatif ŞENER'i de al partiye.Tam uyumlu olur. Kılıçtaroğlu ve Bahçeliye oy vermeye eli varmayanlar, alın size Meral hanım.Tayyibe eliniz mahkum değil artık.

    CEVAP YAZ 4 5
  • Misafir 23 Kasım 2017 18:42 tayyibe düşman olanların oy verdiği partiler zaten vardı asıl siz kendi partinizden gidecek olan oylara üzülün

    2 0
KİMDİR ?
Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro