eposta yazdır zoom+ zoom-

Akşener'den Erdoğan'a: Artık yoruldu

Akşener'den Erdoğan'a: Artık yoruldu

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yorgun şoföre benzetti. Akşener, istifalarla ilgili de İYİ Parti'nin MHP'nin bir parçası olarak kurulmadığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-05-2018 00:05 - Güncelleme: 31-05-2018 00:05

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, İYİ Parti'yi MHP'nin bir parçası olarak kurmadıklarını ifade etti. 24 Haziran seçimleri için kurulan Millet İttifakı'nın seçimlerden sonra da devam etmesi gerektiğini söyleyen Akşener, Erdoğan'ı ise yorgun şoföre benzetti.

Meral Akşener, Cem TV'de gündemi değerlendirdi. MHP'nin bir parçası olarak kurulmadıklarına dikkat çeken Akşener, Türkiye'de önceliklerin ideolojilerin önüne geçtiğini savundu. 24 Haziran seçimleri için kurulan Millet İttifakı'na da değinen Akşener, "Temennim odur ki seçimler olduktan sonra da ittifakın devam etmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Biz esasında alt tarafı bir demokratik hak kullanmak üzere yola çıktık. İmza topladık ve olağanüstü kurultaya gitmek istedik. 15 Mayıs'ta bir kurultay kararı aldırdık, sonra o iptal edildi. Biz bir hukuk katliamı yaşadık. Biz 4 kişi aday olduk. Ve sonuçta delege bir konuda karar verecekti, belki de Sayın Bahçeli'yi seçecekti. Fakat oradaki hukuk katliamı gösterdi ki bazı şeyleri değiştirmek pek mümkün değil Türkiye'de.

"NAMUSLU BİR 'EVET' ÇIKSAYDI EVE DÖNECEKTİM"

15 Temmuz'dan sonra bir süreç geçti ve Türkiye karşımıza bizim bugün cebelleştiğimiz, tek kişinin iki dudağının arasına sıkıştırıldığı bir referanduma gittik. O referandumda ben çok sert bir 'hayır' propagandası yaptım. Namuslu bir 'evet' çıksaydı ben evime dönecektim. Fakat 'Havet' çıktı. Bu referandumun ardından bana 'parti kur' denildi. Ve İYİ Parti'yi kurduk.

 "TÜRKİYE'DE ÖNCELİK SIRALAMALARI İDEOLOJİNİN ÖNÜNE GEÇTİ"

Biz bölünmedik. Biz MHP'nin bir parçası gibi kurulmadık. Tayyip Bey'in 2001'de yapmaya çalıştığını biz bugün gerçekleştirdik. 16 Nisan çok etkili oldu benim üzerimde. Fatsa'ya gittim ben. Orada sol yumruğu havada benimle karşılıklı bağıranlar vardı. Önceden olsa biz dövüşürdük. Türkiye'de öncelik sıralamaları ideolojilerin önüne geçti. Bir yorgun şoförle bu ülke yürütülüyor. Hem geveze hem çok yorgun. 

"İTTİFAK MECLİS'TE DEVAM ETMELİ"

Meclis'te Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nı geçecek. Temennim odur ki seçimler olduktan sonra da ittifakın devam etmesi gerektiğine inanıyorum.Ben ve arkadaşlarım, daha ortada seçim falan yokken İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı adayının Meral Akşener olduğunu açıkladık. Her partinin de aday çıkarması gerektiğini söyledim. Çatı aday ben bile olsam bunu kabul etmeyeceğimi dile getirdim. 

"ABDULLAH GÜL KONUSUNDA HAKLI ÇIKTIM"

Şimdi size bir soru; eğer sayın Gül'ü, bu arada kendisini çok sever, sayarım. Soru şu; Muharrem beyin adaylığı, Temel beyin adaylığı, Demirtaş'ın adaylığı, Tayyip beyin adaylığı. Son derece güzel bir seçim süreci gidiyor. Tayyip bey kime hakaret edeceğini şaşırdı. Çünkü seçilmiş rakip yok.Abdullah Gül konusunda çok ısrar gördüm. Şaşkınlığa uğramış durumdayım. Abdullah Gül ile ilgili süreçte Türkiye'de çok farklı bir grupların yakın olduğuna şahit oldum. Ve benim dediğimin doğru olduğunu seçmen şu an görüyor."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Akşener'den Erdoğan'a: Artık yoruldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 01 Haziran 2018 00:48 24 haziranda sandık kafana gececek hazırlıklı ol

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro