eposta yazdır zoom+ zoom-

Akrep Nalan karar verdi! İşte evini bağışladığı o vakıf

Akrep Nalan karar verdi! İşte evini bağışladığı o vakıf

Sanatçı Akrep Nalan, yaşadığı evini ölümünden sonra devredilmek üzere Nesin Vakfı'na bağışladığını açıkladı. Çatalca'da bulunan Nesin Vakfı Aziz Nesin tarafından kuruldu ve maddi imkanı olmayan çocukları eğitiyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 05-08-2018 10:52 - Güncelleme: 05-08-2018 17:51

‘Akrep Nalan’ olarak tanınan sanatçı Füsun Nalan Açın, yaşadığı evini yazar Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı’na bağışladı.

Akrep Nalan, çocuğu olmadığı için uzun zamandır evini nereye bağışlayacağını düşündüğünü belirterek vasiyetini şu sözlerle açıkladı:

-“Dünyada yaşadığın sürece mal mülk ediniyorsun benim çocuğum olmadığı için uzun zamandır nereye bağışlasam diye düşünüyordum, bir takım araştırmalar yaptım, bu konuda en iyi çalışan vakfın Nesin Vakfı olduğuna karar verdim”.

Nesin Vakfı: Nesin Vakfı 1973 yılında Aziz Nesin tarafından kurulmuştur. Çatalca'da bulunan Nesin Vakfı'nda eğitim olanağından mahrum kalan ekonomik durumu kötü ailelerin çocukları okutuluyor. Nesin Vakfı'nda şu anda 42 çocuk ve genç barınmakta ve okumaktadır.

Nesin Vakfı'na genellikle ilkokul çağına girmemiş ya da yeni girmiş çocuklar kabul ediliyor. Kardeşleri ayırmamak amacıyla ya da çok zor koşullardaki çocuklar için bu genel kuralın bozulduğu olmuştur. Çocuklar Nesin Vakfı'na ailelerinin noterden tasdikli muvaffaknamesiyle alınıyor. Çocuklar toplumda kendi başlarına ayakta durabilecek eğitim, beceri ve olgunluk düzeyine eriştikten sonra Nesin Vakfı'ndan kendi istekleriyle ayrılıyorlar.

Akrep Nalan kimdir? : 26 Nisan 1954’de Ankara Yenimahalle’de doğan Akrep Nalan'ın gerçek ismi Füsun Nalan Açın’dır. Genç kızlık döneminde fabrikalarda muhasebeci olarak çalışan Akrep Nalan, 1991 yılında “Dağ Çiçeği” isimli ilk albümünü çıkardı. Daha sonra 1996 yılında “Zil Zurna Sevdalar” isimli ikinci albümünü piyasaya çıkardı. İki sinema filminde ve dört de televizyon dizisinde aktrislik denemesi oldu.

1988 yılında kazara evde köpeği ‘Bahtiyar’ın üzerine basarak ölmesine sebep olması ile günlerce konuşuldu.1987’den beri de Bodrum'da yaşayan Akrep Nalan şimdiye kadar hiç evlenmedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Akrep Nalan karar verdi! İşte evini bağışladığı o vakıf haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 05 Ağustos 2018 21:45 Tebrikler.Doğru karar.Esenlikler dilerim.

    CEVAP YAZ 6 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro