eposta yazdır zoom+ zoom-

Akit yazarı Dilipak'tan olay yazı 'niye yakınını atıyorsun' deyince...

Akit yazarı Dilipak'tan olay yazı 'niye yakınını atıyorsun' deyince...

AKİT Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AK Parti'nin yerel seçimlerde aday göstereceği bazı isimlere şimdiden şerh koydu ve olay olacak bir iddiada bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-11-2018 13:26 - Güncelleme: 21-11-2018 14:33

AK Parti'nin Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde aday göstereceği bazı eski isimlerin kazanma şansı olmadığını savunan Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Kimse ‘bu benim yakınım, buyum, şuyum’ diye bize aday teklifi ile gelmesin." sözlerini hatırlatıp, AK Partili yerel yöneticilerle yaşadığı diyaloğu köşesine taşıdı. Bu tip yerel yöneticilerin AK Parti'ye zarar verdiğini belirten Dilipak, "Belediyedeki adama  'Niye yakınını atıyorsun' diyorsun, 'Reis de yapıyor' diyor" ifadelerine yer verdi. 

ÇOĞUNUN HALK NEZDİNDE İTİBARI YOK... "Siyaset adamı, bir şey yaparken, yaptığı iş ve söylediği sözün toplum tarafından nasıl anlaşıldığına da dikkat etmek zorundadır" diyen Dilipak, “Adaylar belirlenirken” başlıklı yazısında şu satırlara yer verdi: "Birtakım eski politikacıların, listelerde yer alacakları söyleniyor. Söyleyeyim; onların çoğunun halk nezdinde bir itibarı yok. O açıdan evdeki hesap çarşıya uymayacak gibi. Eski defterler ve yakın aile çevresinin defterleri ortaya döküldüğünde o kişilerin fazla bir itibarları kalmayabilir.."

ERDOĞAN NE DEDİ?... “Müteahhit başkan olmayacak” denildiğini hatırlatan Dilipak, "Göreceğiz" dedi ve şöyle devam etti: "Erdoğan, “Kimse ‘bu benim yakınım, buyum, şuyum’ diye bize aday teklifi ile gelmesin. FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine bulaşmamış olması, milletimizin değerleri ile çatışmaması, birikimi ve projeleri ile hizmet etmeye uygunluk arz etmesi şartıyla AK Parti’nin kapıları herkese açık”, “Akraba aday olmayacak” diyor, bakalım.."

"REİS DE ÖYLE YAPIYOR..." "Ama öte yandan belediyedeki adama “niye yakınını atıyorsun” diyorsun, “Reis de yapıyor” diyor. “Niye ihaleyi birtakım kişi ve kuruluşlara yönlendiriyorsun” diyorsun “Reis de öyle yapıyor” diyor. O zaman buna da bir çare düşünmek gerek. Bunlar Reisin itibarına zarar veriyorlar. Hem de muhalefetten daha fazla!"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Akit yazarı Dilipak'tan olay yazı 'niye yakınını atıyorsun' deyince... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Selim Acariş. 22 Kasım 2018 07:42 Enerji Bakanı :Damat.! Danışman: Kızı.! Sadece bildiğimiz ik örnek. Bilmediklerimiz.? Teşbihte hata olmaz: İmam ve cemaat meselesi, balık baştan kokmuş.!

    CEVAP YAZ 2 3
KİMDİR ?
Abdurrahman Dilipak
ABDURRAHMAN DİLİPAK KİMDİR?

Yeni Akit Gazetesi'nin yazarı olan Abdurrahman Dilipak, 1969 da Konya İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri aldı. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap ve Fars Filolojis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro