eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'li Kavakçı'dan babasının yazısı hakkında açıklama

AK Parti'li Kavakçı'dan babasının yazısı hakkında açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı, babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı'nın Akit gazetesinde yayınlanan "Fetullah Gülen Olsam" başlıklı yazısına ilişkin açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2018 21:04 - Güncelleme: 22-04-2018 00:27

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı, açıklamasında, "Babam Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı tarafından yazılan ve 18 Nisan 2018 tarihinde Akit gazetesinde yayınlanan 'Fetullah Gülen Olsam' başlıklı yazı, başta 15 Temmuz şehitlerimizin aileleri ve yakınları ile 15 Temmuz gazilerimiz ve hain darbe girişimine karşı kahramanca direnen insanlarımız olmak üzere, kamuoyu vicdanını yaralamış ve herkesi olduğu gibi şahsımı ve ailemi de derinden üzmüştür." ifadesini kullandı.

Babasının, bu örgütlenmeye karşı 1970'li ve 1980'li yıllarda Erzurum Atatürk Üniversitesinde, 1990'lı ve 2000'li yıllarda da Teksas'ta tek başına mücadele verdiğinin onu tanıyan herkes tarafından bilindiğini ifade eden Kavakcı, açıklamasında şunları kaydetti: "Yine de, her hatırın üzerinde tutulması gereken Hakk hatırı gereğince, doğru olana şahitlik etmenin bizim için bir tercih değil bir vazife olduğuna iman ettiğimiz 'doğruluk dini' İslam'ın mensupları olarak, açıkça, 'amasız, lakinsiz, fakatsız' ifade etmeliyim ki: Her ne sebeple olursa olsun, söz konusu yazının 'niyeti' dışında savunulacak hiçbir yanı yoktur ve yazı içeriği, niyetiyle zıt bir şekilde maksadını aşmıştır."

'BABAM 80 YAŞINI AŞTI'

Kavakcı, "Bir evlat olarak dile getirmek çok zor olsa da babamın 80 yaşını aştığı şu zamanlarda, dünyada pek çok insanın da imtihan edildiği muhtemel sağlık kaynaklı meseleler çerçevesinde ortaya çıkan bu son derece üzücü durumdan dolayı ailemiz adına kamuoyundan özür diliyor, dualarınızı bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'li Kavakçı'dan babasının yazısı hakkında açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR25 YORUM
  • Misafir 22 Nisan 2018 18:01 kusura bakma bu sefer tam yakalandiniz yani, tekke düstü kel göründü, yemezler hic kivirma öyle! Madem baban yasindan dolayi akli melekeleri yerinde degil niye halen hergün catir catir o gazetede yaziyor? Bugüne kadar hic sorun yoktu, Feto'culugunu ifsa edince mi birden hasta yapi verdiniz?

    CEVAP YAZ 0 13

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro