eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na 'Her Firavun'un bir Musa'sı vardır' yanıtı

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na 'Her Firavun'un bir Musa'sı vardır' yanıtı

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Kılıçdaroğlu'nun 'Her Firavun'un bir Musa'sı vardır' açıklamasının FETÖ dili olduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-06-2017 14:32 - Güncelleme: 19-06-2017 14:32

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, "CHP, Kılıçdaroğlu ve bazı sözcüleri, FETÖ'nün cezaevinde olan ve yurt dışına kaçmış ele başları adına sözcülük yapmakta." dedi.

Gül, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünün hatırlatılması üzerine Gül, "15 Temmuz'da yürüyeceklerdi. 15 Temmuz'da herkes Cumhuriyetinin savunması için sokaktaydı, yürüyordu, tankların karşısında duruyordu." ifadesini kullandı.  

Gül, 15 Temmuz'un yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatarak, "15 Temmuz şehitlerinin ruhunu incitecek şekilde adeta müstehzi şekilde yürüyüşün, hiçbir demokrasi açısından önemi yok. Gerçekten 'adalet' diye yürüyüşe çıkıyor ama Türkiye 15 Temmuz'da Kılıçdaroğlu'nun nerede olduğunu bir yıl geçti hala öğrenemedi. Rivayetlere göre boş otel arıyordu, rivayetlere göre arkadaşının evinde saklanıyordu. Ama o gün sokakta milletimiz vardı, ölümüne milleti demokrasi için çağıran Cumhurbaşkanımız vardı. Dolayısıyla adaletten, demokrasiden bahsedecek en son kişidir." değerlendirmesinde bulundu. 

FETÖ BENZER İFADELERİ KULLANDI

Kılıçdaroğlu'nun "Her Firavun'un bir Musa'sı vardır." açıklamasına ilişkin Gül, bu dilin FETÖ'nün dili olduğunu söyledi. 

Gül, FETÖ'nün benzer ifadeleri kullandığına dikkati çekerek, "Aslında şu anda CHP, Kılıçdaroğlu ve bazı sözcüleri FETÖ'nün cezaevinde olan ve yurt dışına kaçmış ele başları adına sözcülük yapmakta. Bu ülke 15 Temmuz'da, 249 şehidini vermiş, darbe girişimini atlatmış. FETÖ'nün sözcülüğü de Kılıçdaroğlu'na kalmış. FETÖ sözcülüğü adına Cumhurbaşkanımıza, Türkiye'ye, bu anlamda Türkiye'nin demokrasisine yapılan tersine bir yürüyüştür. Yürüyüş 15 Temmuz'da olacaktı." dedi. 

Bu yürüyüşün, milletin değerlerine aykırı bir yürüyüş olduğunu ifade eden Gül, adaletin önemli olduğunu ancak yürüyen kişinin Türkiye'ye hiçbir katkısı olmadığını söyledi. 

Gül, Türkiye'nin demokrasisini daha da güçlendirmek adına yoluna koşar adımlarla devam edeceğini kaydetti. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na 'Her Firavun'un bir Musa'sı vardır' yanıtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Turgut Şentürk 20 Haziran 2017 01:30 Kahrolsun firavunlar, yaşasın Musalar. Kılıçdaroğlu doğru söylemiş ilk defa. Her firavunun bir Musası vardır. Türkiye Cumhuriyetini firavunlarda bir SN Erdoğan geldi temizliyor çok şükür.

    CEVAP YAZ 13 61

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro