eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den flaş CHP koalisyonu açıklaması

AK Parti'den flaş CHP koalisyonu açıklaması

AK Partili Hüseyin Çelik, koalisyon görüşmeleriyle ilgili son dakika açıklamalar yaptı. Çelik, AK Parti - CHP koalisyonu için 'Hükümet kurmak için her detayda anlaşmamız gerekmiyor' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-08-2015 16:40 - Güncelleme: 23-10-2015 08:46

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, AK Parti ile CHP arasında yapılan koalisyon görüşmelerine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu arasındaki koalisyon sürecine ilişkin görüşme sorulan Çelik, ''Ortak hükümet kurmak için her detayda anlaşmanız gerekmiyor. Niyetimiz ciddi olmasa neden bu kadar hazırlık yapalım? Eğer koalisyon olmazsa her iki taraf niçin olmadığını kamuoyuyla paylaşacaktır'' dedi.

"MHP KAPIYI KAPATTI AMA..."

''Bazı insanlar MHP ile daha iyi olabilir diyor'' ifadesini kullanan Hüseyin Çelik, ''MHP ilk günlerden kapıyı kapattı ama sürgüyü çekmedi belki kilitlemedi'' değerlendirmesinde bulundu.

ak-partiden-flaş-chp-koalisyonu-açiklamasi.jpg

Hüseyin Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

Türkiye bir an önce kalıcı hükümete kavuşmalıdır. Türkiye hükümetsiz değildir. Vatandaşlarımız bir rahatlık içinde olmalı. Türkiye'nin bir 24 saat çalışan bir Başbakan'ı var. Koalisyon kurulur ya da kurulmaz.

"ŞUNUN İÇİN ÇOK MUTLUYUM"

Şunun için çok mutluyum; 70'li yıllarda siyasetteydim. Merhum Demirel ile Ecevit'in el sıkışması bile haberdi. Gırtlak gırtlağa gelen bir siyaset ortamı var. Rekabet olmalı ama nezaketten ayrılmamalı. Niyetimiz ciddi olmasa neden bu kadar hazırlık yapalım? Her iki genel başkan da bunu kendi ilgili kurumlarıyla paylaşacak. Ortak hükümet kurmak için illa her detayda anlaşmak gerekmiyor. Eğer koalisyon olmazsa her iki taraf niçin olmadığını kamuoyuyla paylaşacaktır.

"BİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRİRİZ"

Tabanımız aslında herhangi bir partiyle koalisyon istemiyor. Baştan beri 3 dönem kuralının doğru olmadığına inanıyorum. Bazı insanlar MHP ile daha iyi olabilir diyor. MHP ilk günlerden kapıyı kapattı ama sürgüyü çekmedi belki kilitlemedi. Türkiye hükümetsiz kalmasın diye nihai kertede bize düşen sorumluluğu yerine getiririz anlamına gelecek bir tavır sergiledi. Ama MHP ben ilk etapta koalisyonda yokum muhalefette kalmak istiyorum diye irade beyanında bulundu. Su bulunmayınca teyemmüm edilir.'

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den flaş CHP koalisyonu açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • no way out 11 Ağustos 2015 18:06 Bunlar lafı güzaf,netice ilk gün ne dendiyse o olacak,yeniden!seçim.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Hüseyin Çelik
HÜSEYİN ÇELİK KİMDİR?

5 Mart 1959'da Van'ın Gürpınar İlçesi'nde doğdu. İlk ve Ortaokulu Tatvan Yatılı Bölge Okulu'nda okudu. Diyarbakır Merkez Öğretmen Lisesi'nde başladığı orta öğrenimini Van Alpaslan Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. İstanbu

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro