eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den dikkat çeken İyi Parti-CHP iddiası

AK Parti'den dikkat çeken İyi Parti-CHP iddiası

AK Parti'de, CHP’nin güçlü olduğu sahil kesimlerinde İYİ Parti’nin varlık göstermesi durumunda AK Parti’nin CHP’de olan bazı belediyeleri alabileceği iddia ediliyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-12-2017 08:21 - Güncelleme: 19-12-2017 08:21

AK Parti, kurulduğu günden bu yana, ağırlıklı olarak MHP’li muhaliflerin toplandığı İYİ Parti’yi siyaseten muhatap almamayı tercih ediyor. Siyasi değerlendirmelerde ve polemiklerde İYİ Parti’den gelen eleştirileri yokmuş gibi kabul eden AK Parti’de yerel seçimlerde İYİ Parti’nin CHP’nin oylarını bölebileceği üzerinde duruluyor.

AK Parti’de yapılan analizlerde İYİ Parti’nin partileşmeden önceki süreçte seçmenin ilgisini üzerine topladığı, ancak kurulduktan sonra bu trendin aşağı yönlü olarak seyir izlediği kaydedildi. Diğer siyasi partilerde istediği noktalara gelemeyenlerin veya mevcut siyasi yapılardan beklentisi kalmayanların İYİ Parti’de buluştuğu belirtildi.

CHP'DEN BAZI BELEDİYELERİ ALABİLİR: Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre İYİ Parti’yi kasıtlı olarak muhatap almayan AK Partililer, bu partinin yerel seçimlere girmesinin kendi lehlerine olabileceğini de düşünüyor. İYİ Parti’nin özellikle Türkiye’nin batısında karşılığının olduğu değerlendirmeleri yapılırken, CHP’nin güçlü olduğu sahil kesimlerinde İYİ Parti’nin varlık göstermesi durumunda AK Parti’nin CHP’de olan bazı belediyeleri alabileceği ifade ediliyor. İYİ Parti’nin İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde varlık gösteremeyeceği kaydediliyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN AK Parti'den dikkat çeken İyi Parti-CHP iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Milliyetçi türkiye 22 Aralık 2017 22:15 Yanlış bir analiz yapılmış iyi parti tek chp den değil akp dende mhp dende oy alacaktır oyu da %15 25 den aşağı olmayacaktır ilk seçimde herkes görecek ak mı kara mı ortaya çıkacak

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro