SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den CHP Kurultayı'yla ilgili flaş karar!

AK Parti'den CHP Kurultayı'yla ilgili flaş karar!

AK Parti CHP Kurultayı'na Temsilci göndermeme kararı aldı .AK Parti buna, CHP’lilerin de Erdoğan’ın genel başkan seçildiği kongrelerine temsilci göndermemesini gerekçe gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-02-2018 08:30 - Güncelleme: 03-02-2018 08:30

AK Parti kaynakları, Atatürk Spor Salonu’nda bugün başlayan 36. Olağan Kurultayı’nı “boykot” kararlarına, CHP’lilerin de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın genel başkan seçildiği kongrelerine temsilci göndermemesini gerekçe gösterdi.

AK Parti kaynakları Hürriyet’e, 21 Mayıs 2017 tarihindeki 3. Olağanüstü Büyük Kongreleri için gönderdikleri davet üzerine CHP’nin aldığı “boykot” kararının parti sözcüleri Bülent Tezcan tarafından kamuoyuna ilan edildiğini de anımsattılar.

ERDOĞAN BOYKOTU: AK Parti’nin boykot kararında etkili olan bu açıklamasında Tezcan, AK Parti kongresine temsilci göndermeme gerekçelerini şöyle ifade etmişti:
“Tarafsız Cumhurbaşkanı niteliği ile bağdaşması mümkün olmayan parti genel başkanlığını tesçil edecek, ‘tek adam rejimi’ arzusunu gerçekleştirmeye dönük bu kongrede bulunmak siyasal ilkelerimiz ve meşrutiyet anlayışımıza uygun değildir. Bu nedenle faaliyetini anayasa ve kanun hükümleri çerçevesinde sürdürmekle yükümlü bulunan bir siyasi partinin, anayasanın açıkça ihlal edileceği kongresine katılmayacağız.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den CHP Kurultayı'yla ilgili flaş karar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Hakkı 03 Şubat 2018 11:05 Bir kurum kongre yaparken yandaş ve muhalefet herkesi davet eder, davetliler de davete icabet eder. AKP yanlış yapmıştır. Keşke gönderseydi. Ayrışma ve bölünmeyi bu kadar açıkça desteklemeseydi.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro