eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den 'Brunson' açıklaması: Ciddi iddialar var

AK Parti'den 'Brunson' açıklaması: Ciddi iddialar var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ABD ile krize neden olan ve şu anda ev hapsinde bulunan ABD’li rahip hakkında, “Brunson hakkında ciddi iddialar var” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-08-2018 18:28 - Güncelleme: 14-08-2018 11:17

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunurken özellikle ABD ile Türkiye arasındaki krizin nedeni olarak gösterilen papaz Brunson'la ilgili de çok ciddi iddiaların olduğuna dikkat çekti. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in gündeme ilişkin açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle:

"Papaz Brunson hakkında ciddi iddialar var. Bunlar, terör örgütleriyle bunu iş birliği içinde olduğu. Sadece bir misyoner olarak yaptığı faaliyetler değil.Bu çok önemli bir konu. Peki buna kim karar verecek? Bağımsız Türk yargısı karar verecek. Türkiye ile olan ilişkilerin daha iyi bir noktaya taşınması için olumlu bir diyalog gerekiyor. Türkiye bu konuda tüm olumlu çabayı gösteriyor. Papaz Brunson’u bırakın eve gönderin diyorlar,saat dakika veriyorlar böyle bir şey olabilir mi? Bağımsız egemen bir ülkenin yargısına sen bunu söylüyorsun.

SİYASİ KARARLA TUTUKLANMADIĞI İÇİN SİYASİ KARARLA BIRAKILMAZ

Bağımsız Türk yargısı delilleri değerlendirir. Türk hukuk sisteminin gereği neyse ona göre işlem yağar. Bu, siyasi kararla tutuklanmış değil. Siyasi kararla tutuklanmadığı için siyasi kararla bırakılması söz konusu değil. ABD’nin anlamak istemediği bu."

Kapalıçarşı'da saat 10.30'da çeyrek altının fiyatı 411 liraya kadar indi

Dolar saat 10.00'da 6.50'lere indi Euro da düşüyor 14 Ağustos 2018 kuru

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den 'Brunson' açıklaması: Ciddi iddialar var haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR29 YORUM
  • Misafir 14 Ağustos 2018 10:59 papazın kilisesini kapatın terörist lerin buluştuğu barındığı ve beslendiği kiliseleri kapatın

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro