eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den atılacak 9 kişinin tam listesi

AK Parti'den atılacak 9 kişinin tam listesi

AK Parti'den atılacak 9 kişinin tam listesi... Bu iddialı başlık Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ün bugünkü köşesine ait, detaylar ise dikkat çekici.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2017 10:32 - Güncelleme: 21-04-2017 10:41

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan'ın dünkü köşesini bugünkü yazısına taşıdı. 

"‘İÇ kale’ savunucuları dışında muhafazakâr kanatta bence AKP açısından yapıcı bir tartışma başladı" diyen Ertuğrul Özkök, Eraslan'ın yazısından yola çıkarak AK Parti'den atılacaklara ilişkin profili yayınladı. 

"Bu kanatta eskiden beri yakından izlediğim Sibel Eraslan, 'Evet oylarını kimler düşürdü ve yeni dönemde olmaması gereken kişiler kimlerdir' başlıklı bir liste yapmış" diyen Özkök şunları yazdı:

BİR: “Son iki günde ortaya atılan eyalet sistemi laflarını çıkaranlar, sağda solda hızını alamayıp eski Türkiye’yi yıkıyoruz, devrim yapıyoruz diye caka satarken özellikle kadın seçmenleri korkutan şovmenler...”

İKİ: “Her lafına idam, kodes, vatan hıyanetiyle başlayan troller...”

ÜÇ: “Kibirden taş keseceğini düşündüğüm vekiller, kapıları rugan pabuçlarının uçlarıyla tekmeleyen bürokratlar...”

DÖRT: “Fotoğrafa girebilmek için birbirine dirsek atan örtülü mebuslar, sürekli insan azarlayan devlet destekli STK’lar...”

BEŞ: “Kültür ve sanattan bir türlü ellerini çekmeyen ihaleciler, çantacılar...”

ALTI: “Her yanı zebella gibi gökdelenlerle kuşatan müteahhitler...”

YEDİ: “Demokratik bir rejimin demokratik imkânlarıyla kurulmuş bir partiyi asrı saadetin devamı olarak sunabilen anakronik şaşkınlar...”

SEKİZ: “Televizyon kanallarını parsellemiş ve toplumsal hiçbir inandırıcılığı da, karşılığı da olmayan uğursuzlar...”

DOKUZ: “Birbirini sevmeyen ve birbirine güvenmeyen teşkilatlar, dava arkadaşlığı denen ruhu hayatta tatmamış olanlar...”

Özkök yazısını şu satırlarla bitirdi:

"Kimdir bu yazdıkları...

Ben, dışarıdan biri olarak, her birinin karşısına yazacak en az 3 isim buldum. Siz içerdekiler... Siz de deneyin... Eminim siz çok daha fazlasını bulursunuz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den atılacak 9 kişinin tam listesi haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR29 YORUM
  • Gasteci 21 Nisan 2017 11:50 BOŞVERİN SİZ AT GÖZLÜKLÜ ADAMIN YAZDIĞINI VE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ.O kendi düşüncesini yazacak kadar Bu Ülkenin ADAMI DEĞİL Kİ.

    CEVAP YAZ 2 111
KİMDİR ?
Ertuğrul Özkök
ERTUĞRUL ÖZKÖK KİMDİR?

4 Ağustos 1947 İzmir doğumlu olan Ertuğrul Özkök, yaklaşık 20 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türk gazeteci ve akademisyendir. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakülte

DEVAMI »
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro