eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'de 3 dönem kuralı esniyor mu?

AK Parti'de 3 dönem kuralı esniyor mu?

AK Parti'de 4'ü bakan 22 milletvekili ve 100'ü aşkın belediye başkanının takıldığı üç dönem kuralı esnetiliyor. Bu konuda MYK'ya yetki verilirken, başarılı isimler için bu kuralın esnetilmesine karar verildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-04-2018 01:57 - Güncelleme: 26-04-2018 01:57

AK Parti'de 3 dönem kuralı esnetiliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında önceki gün bir araya gelen AK Parti MKYK'da üç dönem tartışıldı. Alınan karar doğrultusunda kuralın esnetilmesi için MYK'ya görev verildi.

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan AK Parti MKYK toplantısında, 3 dönem kuralının esnetileceği isimlerle ilgili çalışma yapma konusunda MYK’ya yetki verildi. AK Parti kaynakları, 3 dönem kuralının, bölgelerinde sevilip tutulan ve yeni dönemde Meclis’te ya da belediyede olmasında yarar görülenler için esnetileceği bilgisini verdi.

Bu kurala takılanlar arasında bakanlar Mehmet Şimşek, Veysel Eroğlu, Fikri Işık ve Lütfi Elvan ve eski bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra Meclis Başkanvekilleri Ahmet Aydın ve Ayşe Nur Bahçekapılı ile Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık ve Cevdet Yılmaz, komisyon başkanları Necdet Ünüvar, Ahmet İyimaya ve Sadi Bilgiç de var. Milletvekilleri Yılmaz Tunç, Canan Candemir Çelik, Mehmet Erdoğan, Feyzullah Kıyıklık, Recai Berber, Burhan Kayatürk, Orhan Karasayar, Mehmet Erdem ve Sabahattin Karakelle de bu kurala takılıyor.

Kulislerde, bu isimlerden bazılarının bakanlık, bazılarının da milletvekilliği için düşünülebileceği belirtilirken, bazı isimlerin ise yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı’nda danışman olarak görevlendirilebileceğinden söz ediliyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN AK Parti'de 3 dönem kuralı esniyor mu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • realist 26 Nisan 2018 09:16 biraz omurgalıymış gibi davranın da sözlerinizin ve kararlarınızın arkasında durun. ilkeler ve kurallar işinize geldiği zaman esnetilecek şeyler değildir. bu ciddiyetsizliğiniz yüzünden düştü oy oranlarınız.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro