eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti; Avrupa, Amerika ve Çin’de temsilcilik açıyor

AK Parti; Avrupa, Amerika ve Çin’de temsilcilik açıyor

YURT dışında temsilcilik açmak için düğmeye basan AK Parti, ilk olarak Brüksel’de açtığı temsilciliğin ardından, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Çin ve ABD'de de temsilcilik açmak için çalışmalarını hızlandırdı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-01-2019 10:33 - Güncelleme: 10-01-2019 10:33

Türkiye'nin daha iyi tanıtımı, Türkiye'nin başka ülkelerle bir takım diplomatik sorun alanlarının düzelmesi gibi konularda temsilcilik açmayı planlayan AK Parti, Brüksel’den sonra Almanya, Amerika ve Çin temsilcilikleri için harekete geçti.

BİRÇOK ÜLKE İLE TEMASA GEÇİLDİ
Bu kapsamda AB ülkeleri ile Çin ve Rusya’nın da aralarında yer aldığı pek çok ülke ile temasa geçildi. AK Parti’nin yurt dışında oluşturacağı teşkilatlar, ülkelerin iç hukuklarına göre 'temsilcilik', 'dernek' veya 'birlik' statüsünde faaliyet gösterecek.

AK Parti yetkilileri dış temsilciliklerin; "AK Parti’yi yurt dışında doğru ifade etmek, oradaki bürokrasi yapı ile temas içerisinde olmak , Türkiye'nin daha iyi tanıtımı, Türkiye'nin başka ülkelerle bir takım diplomatik sorun alanlarının düzelmesi gibi konuların" amaçlandığını dile getirdiler.

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : DHA

YORUM YAZIN AK Parti; Avrupa, Amerika ve Çin’de temsilcilik açıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • geg geg 10 Ocak 2019 11:10 millet marka kurup disari aciliyo. bunlar parti temsilcisi acip disari aciliyo. kim vercek bunun parasini?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro