YAZARLAR

Hatice KÜBRA

Hatice KÜBRA

kubra@internethaber.com @htckubra rss Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2014 16:19 - Güncelleme: 26 Ekim 2015 22:34

AK Gençlik troll siyasetinden kurtuluyor mu?

Gençlik vurgusunu her daim taze tutan AK Parti'de Gezi'den bu yana siyaset bir anlamda trollere emanet gidiyordu.

Twitter'ın etkinliğinin de tetiklediği bu "troll" siyaseti özellikle AK Gençlik arasında bir virüs gibi yayıldı. Oysa AK Parti'nin ehemmiyetle üzerinde durduğu ve vaad ettiği "gençlik" bu değildi.


Fikirleriyle, duruşuyla, icraatleriyle "2023" hedeflerini omuzlayacak ve bunu hakkaniyetle yapacak bir gençlik arzu edilse de gelinen nokta çok daha farklı oldu.

Twiter'dan bakan ve milletvekillerine ayar vermeye kalkan, küfür ve hakaretten imtina etmeyen, daha çok saldırgan bir genç kitleyle karşı karşıya kalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kastettiği "dindar gençlik" bu olmasa gerek. Neticede Twitter goygoyuyla nereye kadar?


AK Gençliği hepten bu troll siyasetinin içine hapsetmek haksızlık olur elbette. Fakat bugün akgençlik denilince ilk akla gelen "troller"se bunun nedenini iyi tahlil etmek gerekir. 

AK Parti de bunun böyle gitmeyeceğini anlamış olmalı ki (en azından ben öyle ümid ediyorum) "Yeni Türkiye" söylemiyle birlikte yeni bir gençlik yapılanmasının içine girdi. Parti bu zamana kadar ki "gençlik" vurgusunu daha aktif bir şekilde fiiliyata geçirmeyi planlıyor. Kendi kadrolarında bilinçli ve aktif gençlik yetiştirme konusunda atılan adımlarla tabandaki gençliği de canlandırmayı hedefleyen AK Parti'de sessiz sedasız bir değişim yaşandı. 

AK GENÇLİĞE YENİ BAŞKAN 
 
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı olan Zafer Çubukçu'nun yerine Yeni Şafak haber sitesinin yazarlarından Abdurrahim Boynukalın getirildi. Gezi sürecinden bu yana ciddi eleştiriler alan Zafer Çubukçu ise Başbakanlık Müşaviri oldu. 
 
Son zamanlarda isminden sıkça bahsedilen Abdurrahim Boynukalın, Londra'da medya ve iletişim konusunda master yaptı. 2010-2013 arasında Kırıkkale  Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışan Boynukalın, önce Milat gazetesinde yazdı ardından da yenişafak.com.tr'de yazarlık yapmaya başladı.

AK Parti, MTTB'de de görev yapmış olan Abdurrahim Boynukalın'la birlikte hedeflediği yeni gençlik yapılanması için düğmeye basmış görünüyor. 
 
GÜLDAL AKŞİT GÖREVDEN AYRILDI
 
AK Parti Merkez'de görev değişimi gençlik kollarıyla sınırlı kalmadı. AK Parti Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit bugün yapılan istişare toplantısında görevini bıraktığını söyledi.

2011 yılından bu yana Kadın Kolları Başkanlığı'nı yürüten Güldal Akşit'in yerine ise Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ve Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu'nun geçebileceği konuşuluyor. 


  

 
 PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Gençlik troll siyasetinden kurtuluyor mu? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Hatice KÜBRADİĞER YAZILARIHatice KÜBRA
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro