eposta yazdır zoom+ zoom-

Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı bilinçlendirmelidir?

Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı bilinçlendirmelidir?

Aileler, korumaları altında bulunan çocukları cinsel tacizden, istismardan korumak için ne yapmalı? Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı nasıl eğitebilir? www.elmaelma.com Anne ve Çocuk yazarı Deniz Temur çocuk istismarına karşı bilinçlendirmeyi cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-08-2018 13:00 - Güncelleme: 07-08-2018 13:00

Cevapla.tv olarak gündemdeki en zedeleyici konulardan birini Çocuk İstismarı konusunu ele aldık. Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı nasıl eğitebilir? diye sorduğumuz www.elmaelma.com Anne ve Çocuk yazarı Deniz Temur şunları anlattı:

Cinsel istismarı önlemenin en etkili yolu çocuk ve ebeveynler arasında güçlü bir "güven bağı" kurmaktır. Araştırma sonuçlarına göre, ailesinde baskı ve şiddet, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, sevgi ve denetimden uzak aile ortamında yetişen çocukların cinsel istismara uğrama oranı oldukça yüksek. Kendisine yönelik rahatsız edici davranışı ailesine anlatabilen çocukların istismardan korunma şansları ise diğerlerine oranla daha yüksek. Ayrıca ebeveynler, istismarcıların çocukları "seni ailene söylerim" diye tehdit ettiklerini hatırlamalı ve bu riski ortadan kaldıracak şekilde bir güven bağı kurmalıdır.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Aileler çocuklarını cinsel istismara karşı bilinçlendirmelidir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro