eposta yazdır zoom+ zoom-

Aile Bakanlığı duyurdu! 200 TL elektrik fatura desteği

Aile Bakanlığı duyurdu! 200 TL elektrik fatura desteği

Aile Bakanlığı, cihaza bağımlı olan kronik hastalara 200 TL elektrik fatura desteği sağlayacağını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-10-2018 10:04 - Güncelleme: 12-10-2018 10:04

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Günlük İcraat Programı’nda açıkladığı 'Ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu hanelerin elektrik fatura bedeli ve kesintisiz güç kaynağına yönelik ihtiyaçlarının karşılanması'na yönelik çalışmaların sonuna gelindiğini açıkladı.

Bakan Selçuk, "100 Günlük İcraat Programına uygun şekilde, Elektrik Desteği Programı Kasım ayı başında başlatılacak. Başvurular, il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek" dedi.

CİHAZA BAĞLI YAŞAYAN HASTALAR İÇİN
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, Kasım ayında başlayacak Elektrik Desteği Yardım Programından; 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaç durumda olduğu tespit edilen ve 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım yardımı almayan, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı şekilde hayatını sürdürmek durumunda kalan hastaların faydalanacağını söyledi.

ÜÇ BİLEŞENDEN OLUŞACAK
Bakan Selçuk, yardım programının Elektrik Tüketim Desteği, Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu Desteği olmak üzere üç bileşenden oluşacağını da kaydetti.

200 TL'LİK FATURA YARDIMI
Selçuk, konuşmasına şöyle devam etti:
"Elektrik Tüketim Desteği ile hak sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına destek olmak için kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine göre aylık 200 TL’ye kadar yardım yapılacak. Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ile de hak sahiplerine kesintisiz güç kaynağı sağlanabilecek. Yardımın başladığı ilk ay, tek sefere mahsus olmak üzere hak sahibi hanelerin cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları da ödenecektir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Aile Bakanlığı duyurdu! 200 TL elektrik fatura desteği haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • misafir 12 Ekim 2018 13:49 suriyelilere verilen koliler ve kira yardımları bunları bakmaya barındırmaya ne mecburiyeti var bu ülkenin bayramda bayramlaşıp geri gelmek ne demek biz beleşciyiz demek milletle alay ediyorlar yeter artık halk isyan noktasına geldi

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro