eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Türk Selahattin Demirtaş'ın oy oranını açıkladı!

Ahmet Türk  Selahattin Demirtaş'ın oy oranını açıkladı!

Ahmet Türk, 24 Haziran seçimlerine yönelik, tartışılan konularda açıklamalarda bulundu. Türk, Demirtaş'ın oy oranı hakkında, "Bakın, göreceksiniz Selahattin Bey yüzde 15 civarında bir oy alacak." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-05-2018 10:27 - Güncelleme: 08-05-2018 10:27

Ahmet Türk, 3 Mayıs'ta RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programında söylediği “Kürtler ‘Bizi bu bloğun içinde görmek istemeyenleri niye ikinci turda destekleyelim’ diyecek. Öfkeliyim" sözleriyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Diken'den Tunca Öğreten'e konuşan Türk, kastettiği şeyin bir seçim boykotu olmadığını belirtti ve HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın ikinci tura kalması için çabalayacaklarını belirtti.

Türk, CHP'yi eleştirerek “Bizim mücadelemiz ortadadır. AKP iktidarının Kürtler üzerindeki baskısı da ortadadır. Eğer demokrasi adına ortaya çıkıyorsanız, kalıcı olması için herkesi kucaklayacak bir tutum sergilemek gerekir" ifadesini kullandı. Türk, Türkiye’de pek çok sol parti, Alevi derneği ve federasyonu olduğunu hatırlattı ve CHP’nin onlarla görüşme yapmadığından da şikayet etti.

SIRRI SÜREYYA ÖNDER'İN SÖZLERİ: Türk, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder’in, İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener için sarfettiği “İkinci turda AKP ile anlaşacak” sözlerini de değerlendirdi. Yıllardır siyaset yaptığını, herkesin kendi adayını çıkardığını ve bu adaylar hakkında da kimsenin yorum yapmaya, kızmaya hakkı olmadığını belirten Türk sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk turda partimizin adayı Demirtaş’ı destekliyoruz. İkinci tura kalındığında o günkü şartları da oturup partimizle birlikte değerlendireceğiz. Başından beri söylediğim bir şey var… Eğer demokratik bir Türkiye özlemi ve isteği varsa bunun formülü ortada. HDP’yi, Kürtleri görmezden gelerek Türkiye’yi demokratikleştiremezsiniz; iktidarı da değiştiremezsiniz.”

'DEMİRTAŞ YÜZDE 15 CİVARINDA BİR OY ALACAK'

Türk, Demirtaş'ın adaylığıyla ilgili olarak da “Bakın, göreceksiniz Selahattin Bey yüzde 15 civarında bir oy alacak. Pek çok demokrat, aydın ve vicdan sahibi insan da ona destek verecek.”

'CHP'Lİ VEKİLLERİN ÇAĞRISI BİZİ MEMNUN EDİYOR'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yle partinin İstanbul milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Barış Yarkadaş’ın Demirtaş ile ilgili serbest bırakılması yönündeki çağrılarını da değerlendiren Türk şöyle konuştu:“Bir cumhurbaşkanı adayı haksız ve hukuksuz bir şekilde bugün içeride tutuluyor. Demirtaş’ın da diğer adaylar gibi çalışmalarını yürütmek, halkın karşısına çıkıp onların yüreğine dokunma gibi bir hakkı olmalı. Derhal tahliye edilmeli. CHP’lilerin çağrısıysa elbette memnun ediyor bizi. Bu doğru bir çağrıdır. Demokrasi mücadelesi verdiğini söyleyenlerin de aynı tavrı oraya koyması gerekir.”

Bir seçim vaadi de Demirtaş'tan: Her ay 500 lira...

Demirtaş'tan İnce Karamollaoğlu ve Akşener'e çağrı!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Türk Selahattin Demirtaş'ın oy oranını açıkladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Sivasli 08 Mayıs 2018 17:56 Vatana Ihanet Hainlik yapanlar bile sinirsiz Özgür

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Selahattin Demirtaş
SELAHATTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aslen nereli, ailesinin kökeni nedir, eşi Başak Demirtaş ve kızları hakkında bilinmeyenler neler? İşte Selahattin Demirtaş'ın eşi, ailesi ve çocukları ile biyografisi; Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1

DEVAMI » Sırrı Süreyya Önder
SIRRI SÜREYYA ÖNDER KİMDİR?

1962 Adıyaman doğumlu. Türkmen kökenli Türk sinemacı, yönetmen ve yazar. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde okudu. Yönetmenlik, sinema oyunculuğu, senaristlik, müzik yapımcılığı ve ulusal b

DEVAMI » Ahmet Türk
AHMET TÜRK KİMDİR?

Ahmet Türk (d. 2 Temmuz 1942, Dargeçit), 11 Aralık 2009 tarihinde kapatılan DTP'nin son genel başkanı, uzun yıllardır siyasetin içinde bulunan Kürt asıllı Türk siyasetçi.12 Haziran 2011 tarihinde yapılmış olan 24.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro