eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Türk: Genç olsaydım elime silah alıp savaşırdım!

Ahmet Türk: Genç olsaydım elime silah alıp savaşırdım!

Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden Ahmet Türk, IŞİD'in Rojava Kürtlerini hedef alan saldırılarını yorumladığı açıklamasında çarpıcı ifadeler kullandı...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-07-2014 08:46 - Güncelleme: 23-10-2015 11:34

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, IŞİD’in Suriye'nin Kürt bölgesi Rojava'daki Kobani kantonunu hedef alan saldırılarına çarpıcı bir tepki gösterdi.

GENÇ OLSAYDIM SAVAŞIRDIM

“Genç olsaydım Kobani’ye giderek halkımın saflarında IŞİD çetelerine karşı savaşırdım” diyen Türk, Kürdistan Demokrat Partisi ve diğer Kürt örgütlerini de Kobani direnişine destek olmaya çağırdı.
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)’nin Kobani’ye dönük saldırısına tepkiler sürüyor. Sınırda basın açıklaması yapmanın yeterli olmayacağını savunan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, “Hayatım boyunca silaha ve şiddete karşı duran biri olarak, şu anda sağlık durumum ve yaşım elverseydi Kobani’ye giderek, katliamcı IŞİD çetelerine karşı halkımın safında yer alırdım.” dedi.

BİR YERDE KATLİAM VARSA ORADA OLACAKSIN

Türkiye’de yapılacak çalışmaların basın açıklamasını aşması gerektiğini belirten Türk, Kürdistan Demokrat Partisi ve diğer Kürt örgütlerine de seslendi. Siyaseten farklı olmanın suskunluğa gerekçe olamayacağının altını çizen Türk, “Bu tür bir anlayışı artık Kürtler kabul etmez. Bir yerde halkın katlediliyorsa orada olacaksın ve halkını savunacaksın. Dinimizde de bu böyledir. Bir yerde zulüm varsa ve bu zulme sessiz kalıyorsanız sizler de bu zulmün ortağısınız demektir. Kimse halkına yapılan zulme ortak olmanın vebalini taşıyamaz.” dedi.

KOBANİ KERKÜK, KERKÜK KOBANİ'DİR!

Türk son olarak “Kobani Kerkük’tür, Kerkük Kobani’dir” diyerek tüm Kürtleri ulusal birlik anlayışı içerisinde ortak direnişe davet etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ahmet Türk: Genç olsaydım elime silah alıp savaşırdım! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR118 YORUM
  • Memet 23 Temmuz 2014 21:18 Genç olsan yine gitmezsin dünya malından vazgeçirte

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ahmet Türk
AHMET TÜRK KİMDİR?

Ahmet Türk (d. 2 Temmuz 1942, Dargeçit), 11 Aralık 2009 tarihinde kapatılan DTP'nin son genel başkanı, uzun yıllardır siyasetin içinde bulunan Kürt asıllı Türk siyasetçi.12 Haziran 2011 tarihinde yapılmış olan 24.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro